banner476

Öğretmenlerin Hizmet Puanlarına Düzenleme Gelecek mi ?

Öğretmenlerin Hizmet Puanlarına Düzenleme Gelecek mi? Zorunlu Görevini Bitiren Öğretmenlere verilen artırımlı hizmet puanı uygulaması kalkıyor mu? Destekleme ve yetiştirme kursu veren öğretmenlere verilen aylık 0,5 puan uygulaması sona mı eriyor? Detaylar haberimizde..

Özlük Hakları 13.12.2019, 00:36 13.12.2019, 00:40
Öğretmenlerin  Hizmet Puanlarına Düzenleme Gelecek mi ?

Bilindiği gibi öğretmenlerin yer değiştirme süreçlerini değerlendirme ve geliştirmeye yönelik olarak; bakanlık yöneticileri, dört büyük ilin il millî eğitim müdürleri, okul müdürleri, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki çalışanların ve sendika temsilcilerinin katılımlarıyla, 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevinde bir çalıştay düzenlendi. Eğitim-öğretimde yer alan tüm paydaşların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda ortaya konan sorunlara yönelik çözüm önerileri raporlaştırılarak sunulup paylaşıldı.

Hazırlanan raporda .  

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Düzenleme Yapılması Gereken Maddelere İlişkin Görüşler kısmında

  • DYK kurslarına 0,5 ek puan kaldırılmalıdır
  • Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte 4,5,6. Hizmet alanı 4,5,6. Hizmet alanı eğitim kurumlarında çalışmakta olan öğretmenlere her yıl için yüzde 100 artırımlı ek puan verilir.” Maddesine “Ek puanlar sadece bu puanın alındığı eğitim kurumunu değiştirmek için kullanılır. Fıkraları eklenmelidir.” Görüşü bildirildi.


    Bu görüşlerden yola çıkarak önümüzdeki dönemlerde öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yapılacak ilk düzenlemede yukarıdaki maddelerin yönetmeliğe eklenmesi muhtemeldir. Bu Durumda DYK lardan alınan punlar artık alınmayacak ve zorunlu hizmeti bittiği halde aynı kurumda görev yapan öğretmen ilk yer değişikliği yaptığında aldığı artırımlı puanlar kaldırılacaktır.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@