Okul öncesi öğretmenleri teneffüs istiyor

Okul öncesi öğretmenleri teneffüs istiyor

Bir ziyaretçi öğretmenimiz sitemizle yaşadığı sorunları paylaştı bizde sizinle paylaşıyoruz;

 Okul öncesi öğretmenlerinin sürekli sınıfta olmasını kabul etmeyen öğretmenimiz en azından teneffüs hakkının verilmesini bekliyor.

İşte o mail;

Okul öncesi öğretmenleri toplamda 5 x 60 yani 300 dakika ders yapıyor aralıksız nefes almadan hatta tuvalete dahi gidemeden o sınıftan çıkamıyor ve aralıksız ilgi bekleyen çocuklarla ilgileniyor.

 
Tuvaletleri,yedikleri,içtikleri,terledikleri,daha sayamayacağım akdar birçok sorumluluk ve ayrıca öğrenciye en ufak birşey olsa sorumluluk öğretmene ait ve okul öncesi öğretmenleri haftada 30 ders saati derse giren öğretmenle ile aynı ek dersi alıyor hatta 30 ders saatine giren branş öğretmeninden az sınıf öğretmeniyle eşit alıyor.
 
Sınıf öğretmeni günde 6 ders saati derse giriyor yani 40 x 6 =240 bir okul öncesi öğretmeni sınıf öğretmeninden hergün 60 dakika fazla derse girdiği yani haftada bunu ders saatine dönüştürürsek 60 x5 =300 300/40=7.5 saat ek ders fazla yapmaktadır bu da aylık toplam hazırlık süresi ile birlikte 35 saat ek ders etmektedir 35 saat ek ders ise aylık 300 lira ek ders parası eder ki bu okul öncesi öğretmenlerinin hakkıdır.
 
Ek derslerimiz verilsin ya da ders saatlerimiz,sorumluluklarımız düzenlensin ve diğer öüğretmenlerle eşit haklara sahip olalım ayrıca bir okul öncesi öğretmeni ile herhangi bir öğretmenin derse hazırlık süresi asla aynı olamaz okul öncersi öğretmeni hergün en az 2 saatini ertesi gün için ders hazırlamaya harcamaktadır.
 
Okul öncesi öğretmenlerinin hazırladıkları evraklar sayılamayacak akdar çoktur ayrıca okul öncesi öğretmenlerinin sorumlulukları da mutlaka tekrar gözden geçirilmelidir.

MebPersoneli.Com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

16 Yorum