Sınavlarda İdareciler Öğretmenleri Kopya İçin Zorluyor Mu?

Sınavlarda İdareciler Öğretmenleri Kopya İçin Zorluyor Mu?

Sınavlarda İdareciler Öğretmenlerii Kopya İçin Zorluyor Mu?Sınavların bazı bölgelerde denetimsiz gerçekleştirildiğini iddia eden bir okurumuz gönderdiği elektronik postada durumu şöyle özetliyor;

Lütfen bu konuya biraz siz değinin belki birşeyler değişir.

Yurdun bu tarafında insanlar sıkışınca hemen devleti eleştirirler.Yıllar sonra burada yaşayarak öğrendim ki, insanlar haklıymış.Sorunlar konusunda yetkililer duyarsız ve devlet mekanizmaları işletmiyor.Basit bir örnek vereceğim.

Türkiye'nin her tarafında Açık öğretim lisesi ve açık ilköğretim sınavları  dönemlerinde imtihanlar yapılıyor. Bu gün ve yarın yapılacak olan Herkes sınava girerek kendi hakkıyla geçmeye çalışmaktadır. Lakin bazı yerlerde hiç çalışmadan insanlar yerlerine başkalarını sınava sokarak ve her türlü materyali kullanarak bedavadan geçmektedirler. Bazı il ve ilçelerde sınav dönemlerinde bir çok okul idarecisi kendi odalarında branş öğretmenlerini çağırarak testleri çözdürerek öğrencilere yardım dağıtmaktalar.

Ankara'da oturan genel müdürler ve yetkililer de okuma-yazma oranının yüksekliğinden bahsedip durmaktalar.Yazık günah diğer il ve ilçelerde imtihana giren öğrenci ve vatandaşın suçu ne ola ki? Onlar yardım almadan geçmeye çalışıyorlar. Nüfusu 50.000 in altında olan ilçe merkezi ve İl merkezine çok yakın olan yerlerde sınav neden düzenleniyor anlamadım. Devlet anlaşılan çözüm üretmek yerine kopyayı,adaletsizliği ve çözümsüzlüğü geliştirmektedir. Anlaşılan bu soruna Sayın Başbakanımız ve Reis_i cumhurumuz çözüm bulabilecek en iyisi onlara yazmak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.