Sınıf Öğretmenleri , Branş öğretmeni mi Olacak?

Sınıf Öğretmenleri , Branş öğretmeni mi Olacak?

Sınıf Öğretmenleri , Branş öğretmeni mi Olacak?

Erkan TAN’ın Başkentten Programının konuğu Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin CANİKLİ norm fazlası sınıf öğretmeni olmayacağını fazla sınıf öğretmenlerinin yazın kurslardan geçirilip branşlaştırılacağını söyledi.
Erkan Tan’a bir sınıf öğretmeni “Ben bir sınıf öğretmeniyim sorularıma cevap arıyorum, şuan 4. sınıfı okutuyorum seneye 5 mi okutacağım yoksa bire geri mi döneceğim” şeklinde sorusunun üzerine Sayın Canikli şöyle cevap verdi.

“Hayır 1. sınıfa geri dönecek, Cumhurbaşkanımız onayladıktan sonra 2012-2013 programından itibaren uygulamaya konulacaktır. Dolayısıyla 2012-2013 programında artık birinci dört bitecek ikinci dört başlayacak.”

Erkan Tan öğretmenlerin işsiz kalacağı norm fazlası olacağını diyorlar sorusu üzerine ise Sayın Canikli;

“Sınıf öğretmenleri doğal olarak açığa çıkacak onlara sınıf öğretmeni olarak ihtiyaç kalmayacak ama bunlar eğitilecek branş öğretmenliğine dönüştürülecek. Bir iç eğitimden sonra branş öğretmenliğine dönüştürülecek bu kadar basit. Bunların hepsi planlandı.”  dedi.

MebPersoneli.Com / ÖZEL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum