SINIF ÖĞRETMENLİĞİNE ATAMA YAPILMAYABİLİR

SINIF ÖĞRETMENLİĞİNE ATAMA YAPILMAYABİLİR

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNLARI İŞİN CİDDİYETİNİ YENİ YENİ ANLADIİlk atama kontenjanlarının belli olmasına az bir zaman kala sınıf öğretmeni mezunlarının sitemize kontenjan taleplerini içeren mesajları çoğaldı. Sınıf öğretmeni mezunları işin ciddiyetini yeni yeni anlamaya başladı.
Şunu ifade etmek lazım ki sınıf öğretmeni mezunları akıllarına kötü şeyler getirmek istemiyorlar ve umutlu olmaya çalışıyorlar. Gelen maillerden 7 bin atama talep ettikleri anlaşılıyor.


İller arası atamalarda sadece 7 ilin tayine açılabilmesi ve ülke genelinde 30 bin- 50 bin arası sınıf öğretmeninin norm fazlası durumuna düşmesi ve son olarak Temel Eğitim Genel Müdürünün ‘Az sayıda sınıf öğretmeni alabileceğiz.’ Açıklamasıyla insanları ‘alıştırma’ çabası ne yazık ki sınıf öğretmeni adayı mezunlar için kötü gelişmeler.


Özetle gerçekler şunu gösteriyor: Aslında şu an için ilk atama sınıf öğretmenine ihtiyaç yok. Sınıf öğretmenliği bölümü mezunları çok yüksek puanlarla kazandıkları bölümlerini başarıyla tamamlayıp KPSS’yi de kazandılar ve atama bekliyorlar. Bakanlık ‘Hiç alım olmadı’ denmesin diye göstermelik 200-300 alım yapıp sınıf öğretmeni mezunlarının umutlarını gelecek yıllara erteleyebilir.

Ayrıca iller arası atamaya açılmayan illere sınıf öğretmeni alımı yapılırsa başkaca hukuki sorunlar ortaya çıkabilir.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

44 Yorum