Şubat Özür Grubu Mağdurları Davaları Kazanmaya Başladı

Şubat Özür Grubu Mağdurları Davaları Kazanmaya Başladı

Şubat özür grubu atamalarında eğitim, sağlık, il içi ve diğer özür grubu atamalarının yapılmaması üzerine davalar açıldı ve bu haksız, hukuksuz uygulama bir kez daha yargıdan geri döndü.

 Türk Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi olarak Çüngüş ilçemizde görev yapan üyemiz Mustafa EKİCİOĞLU adına Diyarbakır 3. İdare mahkemesinde açtığımız dava, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı ile sonuçlandı.

Bilindiği gibi Milli Eğitim Personel Genel Müdürlüğü  bu yıl Şubat döneminde özür grubu atamalarının yapılmayacağını açıklamış, ancak Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinin kararlı ve etkin mücadelesi sonucu sonradan bakanlık özür atamalarını yapacağını açıklamıştı.

Türk Eğitim-Sen'in Milli Eğitim Bakanlığı önünde yaptığı eylemden sonra genel başkanımız İsmail KONCUK ile görüşen Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER, şubat özür atamalarını yapma sözünü vermişti.

Ancak eğitim çalışanlarını mağdur etmekten başka düşünceleri olmayan bakanlık bu sözünde durmamış ve sadece eş özrü atamalarını gerçekleştirmişti. Genel başkanımız İsmail KONCUK bu durum üzerine sert tepki göstermiş ve Bakanın verdiği sözde durmadığını açıklayarak hukuki mücadelemizin devam edeceğini açıklamıştı.Genel merkezimiz dava süreci ile ilgili çalışmaları tamamlayarak örnek dava dilekçelerini tüm illerdeki şubelerimize göndermiş ve üyelerimizin hizmetine sunmuştu.

Diyarbakır Şubesi olarak Şubat özür grubu atamalarında eğitim, sağlık, il içi ve diğer özür grubu atamalarının yapılmaması üzerine davalar açtık ve bu haksız, hukuksuz uygulama bir kez daha yargıdan geri döndü. Şubat özür grubu mağdurları için hayırlı olur inşallah... işte karar metni :


Şubat Özür Grubu Mağdurları Davaları Kazanmaya Başladı
Şubat Özür Grubu Mağdurları Davaları Kazanmaya Başladı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum