banner476

Tüm okulları imam hatip yapma şansı yakaladık

AK Partili milletvekili: 'Tüm okulları imam hatip yapma şansı yakaladık'

Özlük Hakları 24.08.2012, 04:02 24.08.2012, 04:02
Tüm okulları imam hatip yapma şansı yakaladık
 
AK Parti Milletvekili Ali Boğa, “4+4+4” sistemiyle birlikte bütün okulları imam hatibe dönüştürme şansı yakaladıklarını söyledi.

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Muğla İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin düzenlediği pilav gününe katıldı.
Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; Ali Boğa şunları söyledi:
“Açılan yere öğrenci bulamazsak tarih önünde vebalini ödeyemeyiz. Kur’an-ı Kerim’in okunmasının yasak olduğu günlerden geçtik. Şu anda imam hatipliler olarak veya müttefikleri, sevdalıları olarak buradayız.
Şu anda bir şans geçti elimize. Biz bütün okulları, elbette bu okulların kaydında kuydunda sayıyı artıracağız. Ama bütün okulları imam hatip okulu yapma şansını elde etmiş durumdayız. 4+4+4’ten sonra Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatının seçmeli ders olmasından sonra bu şansımız var. Buradaki topluluğa imam hatip okulunu yaşatmak, devam ettirmek, orta kısmı açmak, daha yeni kampüsleri açmanın yanı sıra hepimizin omzuna bir yük daha biniyor.
Mutlaka tercihler konusunda bir projemiz olmalı. Velileri, öğretmenleri, öğrencileri tercihler konusunda bilgilendirmeliyiz. O zaman işte memleketin geleceğine sahip çıkan, üç kuruşluk menfaat için memleketin geleceğini satmayan, tarihine, kültürüne saygılı, inancına saygılı diplomatlar, yöneticiler o zaman bu memleketin başına gelecektir.”

Yorumlar (14)
sln 8 yıl önce
bence ilkokuldan itibaren imam hatip olsun...fen bilimlerine de gerek yok...hep din dersi olsun..hoca olalım hepimiz..bu hükümetin aklı bu..
şans şimdi sizden yana :P 8 yıl önce
kreşden başlayalım din eğitimine,kız çocuklarının 4 yasında bası örtülsün,başka ders olmasın sadece din dersleri olsun,hatta derslere din öğrtmenleride girmesin şeyhler girsin,mezun olurken de şeyh okuyup üflesin.
emre 8 yıl önce
bunlardan atatürk bile kurtulamamış,as as bitmiyor yobazlar.
Sevda 8 yıl önce
bütün okullar imam hatip olsun tabi. ne güzel olur. fen liselerini de kaldırın. ne gereği var?
hayret 8 yıl önce
hep ihl olmasın elbet,ancak yorum yazanlar ihlde hangi dersler okutuluyor bilmiyolar sanırım,hala nefretle konuşmak kime ne kazandırır acaba
adalayt 8 yıl önce
insanoğlu dünyanın enerji kaynaklarını tüketmiş ve marsta neslinin devamı için uğraş vermekte bizim ılımlı islamcılarda 7. y.yılda yaşayan peygamberimizin hayatını ders kitabı yapmakla meşgul.eğitim sistemimiz evlere şenlik ...
mk 8 yıl önce
arkadaşlar bunlar dil fakultesınden mezun dıye asıl meslegı arapça ogretmenı olan ınsanların atamasını bıle durdurdu,ve hakkımızıv ılahıyat mezunlarına verdı ve bunlar evlatlarımıza hak hukuk ögretecek nerede allah korkunuz,ıhl de tum ogretmenler ılahıyat mezunu mu?arapça ögretmenlıgı bızım hakkımız,arapça bır dildir,din değil kımse haktan islamıyetten söz etmesın yalan yere,hakkınız olmayan yerlere atanırken düşünüyor musnuz?
mai 8 yıl önce
peygamberin hayatını öğrenmeye önce senin ihtiyacın var anlaşılan, neyse ki gelecek nesil senin gibilerin karanlığında boğulmayacak, allah nurunu tamamlayacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@