Usta Öğreticiler 12 Ay Çalışacak mı

Usta Öğreticiler 12 Ay Çalışacak mı

Usta Öğreticiler 12 Ay Çalışacak mı?

Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e üHEM'lerdeki Usta Öğreticileri sordu.TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER tarafından sözlü olarak cevaplandırılması konusunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim. 09/11/2012


Ensar ÖĞÜT
Ardahan Milletvekili


Ülkemizde yıllardan Halk Eğitim Merkezleri tarafından uygulanan usta öğretici olarak özellikle genç kızlarımız çalışmakta daha önceden bir ay olarak asgari ücretle çalışıyorlardı şimdi 6 ay geçici statüsünde asgari ücretle köylerde çalışıyorlar. Bu usta öğretmenler kendi branşları dışında köydeki bazı konularda eğitmenlik yapmaktadırlar.


1- Halk Eğitim Merkezlerinde usta öğretmen olarak 6 ay olarak geçici statü ile ve asgari ücretle çalışan öğretmenlerin emekli olabilmeleri için çalışma süreleri iki katına çıkmaktadır. Bu nedenle usta öğretmenlerin kadroya alınması veya 12 ay olarak çalışmaları için bir düzenlemeniz olacak mı? 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum