Yüzbinlerce öğretmenin okulu değişecek

Yüzbinlerce öğretmenin okulu değişecek

Yüzbinlerce öğretmenin okulu değişecek.

 Milli Eğitim Bakanlığının da 4+4+4 sisteminin yasalaşması ile beraber MEB’de rotasyonun son halkası öğretmenlere uygulanmış olacak.

 
Hatırlanacağı üzere MEB’de Okul Müdürlerine, Müdür Yardımcılarına daha önce rotasyon uygulanmıştı. Öğretmenlere rotasyon uygulaması ise 4+4+4 sisteminin yasalaşmasının üzerinden kesinleşti.
 
Öğretmenlerin Görev Yerleri Değişiyor
 
2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren 4+4+4 sisteminin uygulanmaya başlanması ile birlikte aynı mahalle yada aynı ilçe içerisinde olan İlköğretim Okulları; İlkokul ve Ortaokul olarak ayrıştırılacak…
 
Örneğin Ankara ili Sincan ilçesinde bulunan Ressam Çallı İlköğretim Okulu ile Cemal Yüksel İlköğretim Okullarında birisi İlkokul diğeri orta okul olacak..
 
Cemal Yüksel = Ortaokul
Ressam Çallı = İlkokul
 
Bu şekilde bir ayrım yapıldığı anda, Cemal Yüksel İlköğretim okulunda bulunan ilkokul öğretmenleri Ressam Çallı İlkokuluna , Ressam Çallı İlkokulunda bulunan branş öğretmenleri ise Cemal Yüksel Ortaokuluna gidecek…

Aynı şekilde branşı sınıf öğretmeni olan idarecilerimizde ortaokullara idareci olamayacak.
 
Ancak burada öğretmenlerin yer değiştirmeleri hangi esaslara göre yapılacak ?
Norm kadro fazlası durumuna düşecek sınıf öğretmenlerinin durumu ne olacak ?
Branş öğretmeni ihtiyacı nasıl karşılanacak ?
Branşı sınıf öğretmeni olan idarecilerimiz orta okullara idareci olabilecek mi ?
 
Bunun gibi bir çok soru cevabını beklemektedir.
Sayın DİNÇER’in katılmış olduğu 32. Gün programında “ 5-10 km içerisinde ki İlköğretim okullarını ilkokul ve ortaokul olarak ayıracağız. Öğretmenlerde bu okulların tipleri belirlendikten sonra branşlarına göre okullarının tipleri belirlendikten sonra yer değiştirecek “ dedi.

Öğretmenlerimizin yer değiştirme işlemi 3 yıl içerisinde tamamlanmış olacak.
 
Sonuç olarak ; 2012 – 2013 Eğitim – Öğretim yılında branş öğretmenleri Ortaokullara , Sınıf öğretmeni ise İlkokullara nakledilecek. Bu sayede yüzbinlerce öğretmenimizin görev yeri de değişmiş olacak. MEB’de sahada görev yapan eğitimciler içerisinde öğretmenlere uygulanacak bu rotasyon ile rotasyon halkasının son zinciri de bu şekilde tamamlanmış olacak

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum