Müezzinoğlu: Sağlıkta dönüşüm hedeflerimizi gerçekleştireceğiz

Müezzinoğlu: Sağlıkta dönüşüm hedeflerimizi gerçekleştireceğiz

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlıkta dönüşüm hedefini ve vizyonunu çalışanlarla birlikte oluşturmaya çalışacaklarını bildirdi.

 Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarına yönelik yayımladığı mesajında, sağlık hizmetlerini tüm dünyanın imreneceği bir seviyeye taşıyan emek ve gayretleri için hükümet ve halk adına çalışanlara teşekkür etti.

 

Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

 

''İnsan hayatı gibi önemli ve kutsal bir gaye uğruna büyük meşakkatle çalışmalarını yürüten meslektaşlarım, değerli sağlık çalışanları; sağlıkta dönüşüm programının önemli bir kulvarında bayrağı devralan bir meslektaşınız olarak, sağlık hizmetlerini tüm dünyanın imreneceği bir seviyeye taşıyan emeğiniz ve gayretleriniz için hükümetimiz ve halkımız adına teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Hükümetimiz döneminde başlayan ve 11 yılı geride bıraktığımız sağlıkta dönüşüm programı ile sağlıkta ulaştığımız nokta, ülke insanımızın büyük teveccühünü kazanmıştır. Halkımızın sağlık hizmetine ulaşımının kolaylaştığı, sağlık hizmeti anlayışının dünya çapında bir değer haline taşındığı böylesine büyük başarının ardındaki gerçek kahramanlar sizlersiniz.

 

Sayınız az, iş yükünüz fazla olduğu halde, halkımıza hizmet için ortaya koyduğunuz emsalsiz özveri her türlü takdirin üzerindedir. İnsana, hayata hizmet gibi asil bir hedef uğruna çalışmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Sorunlarımızı sürekli iletişim halinde olarak aşmaya çalışacağız. Her zaman yanınızda, yanı başınızda olmaya gayret edeceğiz. Sağlıkta dönüşüm hedeflerimizi, vizyonumuzu beraber oluşturmaya çalışacağız. Bu duygularla hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.''

AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.