657 artık ihtiyacı karşılamıyor

657 artık ihtiyacı karşılamıyor

İktidarın 657 sayılı yasanın ihtiyaca cevap vermediği , değiştirilmesi gerektiği şeklindeki açıklamaları varken; memurlar aleyhindeki bu değişiklikleri yapmak için fırsat kolladığı ,ellerini ovuşturduğu bir ortamda; baş örtüsü serbestliğini içeren memur istekleri bahane edilerek yapılacak yeni değişiklikler bu özgürlükle ambalajlanıp çalışanlara yutturulabilir mi?

 Yüzde ellilerden fazla destekçileri olduğuyla övünen iktidar sahiplerinin kendine oy veren bu yüzde ellinin en temel isteklerinden birini yerine getirmiyor olmasının, sorunu siyasette istismar aracı kullanabilmek veya yukarıda bahsedilen türdeki çalışmalarda pazarlık kozu olarak kullanmak istediğinden başka bir açıklaması yoktur.

 

Öyle görünüyor ki bu günler yakındır.Son günlerde hız verilen baş örtüsü kampanyaları iktidara planladığı  adımları atmak için zemin oluşturuyor.İş güvencesini ortadan kaldırmayı düşündüğü için aldığı eleştirilerden dolayı dondurulan  Devlet Memurları Kanunu değişiklik çalışmaları yeniden gündeme gelecektir.Bu sefer ambalajlanmış ve daha albenili hale getirilmiş olarak...

 

Çalışanlara kılık kıyafet serbestliği YENİSEN’ in temel taleplerinden biridir.Fakat kılık kıyafet serbestliği vaadiyle   çalışanların olmazsa olmazı iş güvencesinin ellerinden alınması oyununa gelmeyeceğiz.Çalışanlar iki tercihten birini yapmak zorunda bırakılmamalıdır.

Derdi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olanları şimdiden uyarıyoruz.  

YENİSEN GENEL MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.