Adana MEM Yaptığı Atamalar Hukuksuzudur

Adana MEM Yaptığı Atamalar Hukuksuzudur

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün 10/09/2012 tarihinde il-ilçe emrindeki depo öğretmenleri re’ sen atamasına Eğitim Bir Sen şubesinden çok sert tepki geldi.


 Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü' nün 10/09/2012 tarihinde il-ilçe emrimdeki depo öğretmenleri re' sen atamasına Eğitim Bir Sen şubesinden çok sert tepki geldi.

 Yapılan atamanın hukuka aykırı gerçekleştiğini iddia eden ve öğretmenlere hiç bir tercih hakkı sunulmadığı gerekçesiyle atamaların adaletli olmadığını ifade eden Adana Eğitim Bir Sen Şube başkanı Mehmet Sezer, bu konuyla alakalı her türlü hukuki mücadelelerini başlattıklarını ifade etti.


Milli Eğitim Müdürlüklerindeki Norm Fazlası Öğretmenlerin Re'sen Atamalarına İtiraz Dilekçesi!
 
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri emrinde norm fazlası olan öğretmenlerin 10/09/2012 Pazartesi günü usulsüzce re'sen yapılan atamalarına karşı sendika şubemiz her platformda girişimde bulunmuş ve hukuki mücadele başlatmıştır. 
 
Şube yönetimimiz ve avukatımız  mağdur olan öğretmenlerle atamanın yapıldığı gün acilen toplantı yaparak durum değerlendirmesinde bulunmuştur.Ardından şube başkanımız Mehmet SEZER valilik,il müdürlüğü ve siyasi partilerin temsilcileri ve milletvekilleri ile görüşerek bilgilendirmede bulunmuştur.
 
Şube başkanımız Mehmet SEZER aynı konuda Aydın İl müdürlüğünce yapılan atama duyurusunu valilik makamına iletmiş buna göre ilimizdeki uygulamanın da tekrar değerlendirilmesini talep etmiştir.Sayın Valimiz Hüseyin Avni COŞ konuya ehemmiyet göstermiş ve olumlu yaklaşmıştır.Aynı olumlu yaklaşımı il milli eğitim müdürümüz Mehmet Ali Selamet'in de personeline karşı göstermesini bekliyoruz.
 
Konuyla ilgili dilekçe ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı atama örneği ektedir. Konuyla ilgili girişimlerimiz devam etmektedir.

EĞİTİMBİRSEN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum