AES’ten Açıklama; “Engelli Öğretmen Ataması İçin Talepte Bulunduk”

AES’ten Açıklama; “Engelli Öğretmen Ataması İçin Talepte Bulunduk”

Anadolu Eğitim Sendikası, Engelli Öğretmen Ataması Yapılması için Bakanlığa başvuruda bulundu

Anadolu Eğitim Sendikası olarak kurulduğumuzdan bu yana bireysel farklılıklara duyduğumuz hassasiyet ekseninde engelli öğretmen ve öğrencilerimizin de yanında olduk. (AES Tüzüğü, 2. Bölüm: Sendikanın Amacı ve ilkeleri, Madde 7. Engelli üyelerinin korunması ve desteklenmesi için çalışmalar yapar.)
Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunun bilincindeyiz. Fiziksel ve zihinsel engeller kişileri sosyal hayattan ve iş hayatından koparmamalıdır. Eğitim fakültelerini bitirme başarısını göstermiş engelli öğretmenlerimizin okullarımızda ve milli eğitime bağlı diğer kurumlarda çalışması hem hizmet veren hem alan açısından kazanç olacaktır.
Yeni atama döneminde ÖSYM’nin yayınlayacağı kılavuz çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın engelli öğretmen alımı da yapması yönündeki talebimizi her iki kuruma da ilettik. Başvurumuzu paylaşıyor, gelişmeleri takip edeceğimize söz veriyoruz.
Anadolu Eğitim Sendikası

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum