Ahmet Gündoğdu TV 24’te Eğitime İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

Ahmet Gündoğdu TV 24’te Eğitime İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

Ahmet Gündoğdu TV 24’te Eğitime İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

 Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu, TV 24’te Yavuz Baydar’ın Moderatörlüğünü yaptığı Açık Görüş programının konuğu oldu. Gündoğdu, kesintili eğitim konusunun tartışıldığı programda, kesintili eğitim ve eğitime dair diğer sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

28 Şubat sürecinde MGK’nın, aldığı dayatmacı kararla bu millete giydirdiği elbiseyi müktesep hak olarak saydığını belirten Gündoğdu, “Bugün eğitimin bu modeli tartışılıyor. 2010’daki 18. Milli Eğitim Şurası’na geldi tartışıldı, yüzlerce binlerce tartışması var. Ama bu 8 yıllık kesintisiz eğitim getiriliyorken bir paket olarak bu millete dayatıldı. Katsayı engeli bunun bir parçasıydı, başörtüsü yasağı bunun bir parçasıydı, imam hatipleri kapatalım diyemedikleri için bütün meslek liselerinin önünü kesmek bunun bir parçasıydı, imam hatiplerin orta kısımlarını kapatmak bunun bir parçasıydı. Dolayısıyla şu anda kız çocuklarını savunuyormuş gibi koro oluşturanlar da unutmamak lazım ikna odalarıyla kızlarımızı bu ülkeden sürgün edenlerdi” ifadelerini kullandı.

“Alt yapı, yüzbinlerce daha öğretmen ihtiyacı olacak, şu anda 40 binin 50 binin üzerinde ücretli öğretmen çalıştırılıyor, öğretmenin bölgeler arası dağılımı, taşımalı eğitim, ikili öğretim gibi konular nasıl halledilecek bu da ayrı bir konu” diyen Gündoğdu, ”Ancak şu andaki sistem bu millete darbenin bir parçası olarak dayatılana göre çok şey sunuyor” şeklinde konuştu.

Alt komisyondan geçen taslak Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in yeterli gördüğü bir taslak olmadığını da belirten Ahmet Gündoğdu, “İkinci 4 yıllık eğitimde açık ortaokul varken bundan vazgeçildi. Bu seçenek de olmalıydı, son 4 yılda açık lise koyulmuş, interaktif bunu 4 yıl beklemek zorunda bırakılmamalıydık” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.