banner476

Alan değişikliği konusunda sendikalar oyalanıyor mu?

Uzun süredir bahsedilen ama yapılmayan alan değişikliği konusunda sendikalar oyalanıyor mu?

Sendikalar 27.12.2016, 09:50 27.12.2016, 09:54
Alan değişikliği konusunda sendikalar oyalanıyor mu?
 3 senedir yapilmayan alan degisikligi her sene sonunda oldugu gibi bu senede dillendirilmeye baslandi.Kasimin başında Türk Eğitim Sen genel başkanı Sn. İsmail KONCUK alan değişikliğinin yapilacagi ile igili tweetinden sonra Eğitim Bir Sen Genel baskani Ali YALÇIN in da aralik ayi basinda bakanlığın çalışmalarında sona gelindiği tweeti alan değişikliği bekleyenlerin umutlarini taze tutmuştur. Haberimizin Yayına hazırlandığı siralarda da halen bununla ilgili bakanligin bir aciklama yapmamasi bu konuda akla Sendikalarin bakanlik tarafindan oyalandigi anlamini çıkarmak zor degil. Çünkü ocak ayiyla birlikte norm fazlasi atamalari ve özür durumu atamalari takvimi açıklandığında takvimde bir sıkışıklık meydana gelecek ve bu is kördüğüm halini alacaktir. Alan değişikliği icin bekleyen yaklaşık 700 kisilik grup ise ise Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce açılan 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim programını başarı ile bitirmis olup , Hizmet puanı üstünlüğüne göre 08/12/2014 tarihinde alan değişikliği yapılmasina rağmen kurslarinin devam etmesiyle sertifikalarin ocak 2015 te aldiklari için tercihte bile bulunamamıştır.Bizim cagrimiz Bakanligin ivedi şekilde bu soruna bir el atmasi ve kangren olan bu durumu cozmesi gerekmektedir.
Yorumlar (27)
Melih 4 yıl önce
Ali yalçının çalışma bitti açıklamasının üstünden haftalar geçti ama mebden daha bi açıklama
Yakup sever 4 yıl önce
Bütün normlar acilarak kapsamli alan degisikligi yapilmalidir.Alan degisikligi gostermelik olmasin
öz 4 yıl önce
540 saat sertifikalı öğretmenlerin alan değişikliği hakkıdır.
Muallim 4 yıl önce
Sendikaların pasif davranıyorlar.Ciddi girişimlerde bulunmuyorlar.
sertifikalı 4 yıl önce
540 saat sertifikalı öğretmenler alan değişikliği bekliyor ama halen bir açıklama olmadı.Bence de sendikalar oyalanıyor.
Bursa 4 yıl önce
540 saat sertifikasını değerlendirmeli bakanlık. İstanbul okullarında özel eğitimci yok
umut 4 yıl önce
bence öğretmenleri oyalıyorlar artık bir şeyler yapılsın da insanlarda önüne baksın bu kadar zor bir şey değil insanlar çeşitli sebeplerle istiyorlar ve bu her kurumda olduğu gibi MEB'de de yapılmalı
Kimyaci 4 yıl önce
Sendikaların bu konuda pasif davranmasını anlaamıyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@