banner476

ALİ YALÇIN : BAYRAM İKRAMİYESİ KAMU GÖREVLİLERİNİN DE HAKKIDIR

Memur Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN Bayram İkramiyesi kamu görevlilerinde hakkıdır dedi...

Sendikalar 30.04.2018, 22:06
ALİ YALÇIN : BAYRAM İKRAMİYESİ KAMU GÖREVLİLERİNİN DE HAKKIDIR

Memur Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN'ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama...

1-Bakanlar Kurulunun bugün aldığı ve Sayın Başbakanın açıkladığı kararları, önemli ve doğru kararlar olarak görüyoruz. Bununla birlikte anılan kararlarda; konu ve kapsam eksikliklerinin de giderilmesi gerekiyor.

2- Dini Bayramlarda ikramiye verilmesi Memur-Sen olarak son toplu sözleşme dahil geçmişten bugüne dile getirdiğimiz bir teklifti. Teklifin emekliler yönüyle karşılanması mutlu ederken kamu görevlilerinin kapsama dahil edilmemesi önemli ve giderilmesi gereken bir eksiklik.

3- Vergi borçları dahil kamu alacaklarının yapılandırılmasını işveren kesimine nefes aldıracak.Kayda değer bulmakla birlikte, kamu görevlilerinin gelir vergisi kaynaklı kayıplarını giderecek bir düzenlemenin de aynı kapsamda yer alması,1 Mayıs'ı tebrik etmek için çok iyi olur..

4- İmar barışı noktasında gösterilen hassasiyet iş barışı noktasında da gösterilmeli; ek ödemeler artmalı ek gösterge oranları da bu düzenleme kapsamında yukarı çıkmalı… Kamuoyunun büyük bölümüne müjde içeren paket,kamu görevlilerini mutlu edecek düzenlemelerle taçlanmalı…

5- 1 Mayıs’ta emek kesimine,kamu görevlilerine çifte bayram yaşatmak için Bakanlar Kurulu’nun oluşturduğu paketin kapsamına,son toplu sözleşmede Memur-Sen’in teklifleri arasında yer alan konular dahil olmalı… Türkiye’nin gücünden ve büyüklüğünden kamu görevlileri de pay almalı

6-Bakanlar Kurulunda karar verilen paketin kapsamına kamu görevlileri de eklenirse; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı, Türkiye'nin Adil Paylaşma Bayramı mottosuyla da kutlanmış olur.. Hem teklif hem de ısrar ediyoruz..

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@