Ali Yalçın Erdoğan ile yaptığı Memura Ek Zam Görüşmesinin Detaylarını Anlattı.

Ali Yalçın Erdoğan ile yaptığı Memura Ek Zam Görüşmesinin Detaylarını Anlattı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile memurlar için 3600 ek gösterge ve ek zam talebi ile ilgili görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı kabul etti. Kabulün ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kamu görevlilerinin gelir vergisi yükünün kaldırılması ve hafifletilmesi yönündeki tekliflerinin hayata geçirilmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiklerini belirterek, ek zam beklentilerini aktardıklarını kaydetti.

Bloomberg HT'ye konuk olan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, görüşme hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Görüşmede memurlara ilişkin ek zam beklentimizi ifade ederken aynı zamanda, vergi muafiyeti dolayısıyla oluşan tabloyu çok net olarak ifade etme fırsatı bulduk.

Vergi muafiyeti uzun zamandır gündemde tuttuğumuz bir konuydu.

Değişen oranlardaki vergi muafiyetinin tek kalemde herkesten eşit miktarda bir gelir getirisi anlamına geldiğine ilişkin cümlelerin bu anlamda teyide muhtaç olduğunu ve yaptığımız görüşmede bunu ortadan kaldırırken aynı zamanda bu konuyu dikkate alacak şekilde bir iyileştirme gerektiğini de paylaşmış olduk.

Yeni yılın başında ek gösterge ile ilgili bir komisyon kurulacak.

Aralık enflasyonu netleştikten sonra gelir vergisi muafiyetindeki rakamları da dikkate alarak, ek zam için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13 Yorum