banner476

ATASEN TOPLANTILARI

Atasen (Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası) Genel Merkezi'nce düzenlenen Atasen Toplantıları kapsamında 9 Ocak 2105 Cuma günü düzenlenen "Eğitim, Anayasa ve dış siyaset bağlamında Türkiye Nereye Gidiyor?" adlı panel -12 derecelik soğuk bir havaya rağmen başarıyla gerçekleştirildi.

Sendikalar 12.01.2015, 23:10 12.01.2015, 23:11
ATASEN TOPLANTILARI
 
Atasen'den yapılan açıklamada "Panele katılan eski bakanlara, milletvekillerine, CHP, MHP, HEPAR, Anadolu Partisi ve İşçi Partisi yetkililerine, çeşitli sivil toplum örgütlerinin yöneticilerine ve bütün vatanseverlere teşekkürlerimizi sunarız." denildi.

Bütün vatanseverlerin davet edildiği panelde, eğitim konusunda Atasen Genel Başkanı Türkolog H. Cem Kanıbir, Anayasa konusunda Hukuk Profesörü Anıl Çeçen, dış siyaset konusunda emekli büyükelçi Dr. Ahmet Zeki Bulunç'un konuşmacı oldu. Konuşmalar sonrasında dinleyicilere de söz ve soru hakkı tanındı.

Komşularla sıfır sorun iddiasıyla başlayan ancak geldiğimiz noktada bütün komşu ülkelerle kavgalı duruma düşmemize neden olan dış politika, Anayasa'mızın değiştirilerek çözüm süreci adı altında vatan bütünlüğümüzün tehlikeye düşmesi, Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararlar ve milli eğitim politikalarımızın Cumhuriyet hedefleri rayından çıkar hale gelmesinin mercek altına alındığı panelin video kaydı Atasen web sitesinden, Atasen resmi Facebook sayfasından, Atasen resmi Twitter hesabından ve Atasen resmi Youtube kanalından da yayınlandı.

İzlemek için tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=pLhL4ehdex0

 
ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@