Bağımsız Haber-Sen yarın iş bırakacak

Bağımsız Haber-Sen yarın iş bırakacak

Bağımsız Haber-Sen Genel Başkanı Akay: -''Tasarının geri çekilmesi için görüşüleceği 27 Mart 2013 günü hep birlikte bir günlük iş bırakacağız''

 Bağımsız Haber-Sen Genel Başkanı Resul Akay, Meclis'te görüşmeleri devam eden ''Posta Hizmetleri Kanun Tasarısı''nın geri çekilmesi için bir günlük iş bırakma eylemi yapılacağını bildirdi.

BASK'a bağlı Bağımsız Haber-Sen Genel Başkanı Resul Akay, KESK'e bağlı Haber-Sen Genel Başkanı Ufuk Baytekin ve Kamusen'e bağlı Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut Mülkiyeliler Birliği'nde ortak basın toplantısı düzenledi.

Bağımsız Haber-Sen Genel Başkanı Resul Akay, sendikalar adına hazırlanan ortak basın açıklamasını okuyarak, tasarının kanunlaşması halinde PTT çalışanlarının hiçbir kanuna tabi olmaksızın güvencesiz çalışmaya mahkûm edileceğini ileri sürdü.

PTT'de çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması ve tasarının geri çekilmesini istediklerini belirten Akay, ''Tasarının geri çekilmesi için görüşüleceği 27 Mart 2013 günü hep birlikte bir günlük iş bırakacağız'' diye konuştu.

Muhabir: Ankara

AA

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.