Bakan Soylu'dan Memurlara Müjde!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kısa vadede Memur-Sen'in de içerisinde bulunacağı Çalışma Grubunun hayata geçirilerek, belli bir takvimde yapılacak toplantılar sonrasında, talep ve beklentilerin kazanıma dönüştürüleceği müjdesini verdi.

Sendikalar 13.01.2016, 14:05
Bakan Soylu'dan Memurlara Müjde!

 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kısa vadede Memur-Sen'in de içerisinde bulunacağı Çalışma Grubunun hayata geçirilerek, belli bir takvimde yapılacak toplantılar sonrasında, talep ve beklentilerin kazanıma dönüştürüleceği müjdesini verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti. Ziyarette Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları hazır bulundu.

Memur-Sen Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette, Bakan Süleyman Soylu ve Genel Başkan Ali Yalçın, bir süre ikili görüşme gerçekleştirdi. Daha sonra Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları, Bakan Yardımcısı Orhan Yiğin, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu katılımıyla geniş katılımlı istişare toplantısı yapıldı.

TALEPLER VE SORUNLAR BAKAN SOYLU'YA İLETİLDİ

İstişare toplantısında Yalçın, Bakan Soylu'ya 3. Dönem Toplu Sözleşmelerinde 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi öngörülen hükümler ile 2016 Ocak ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi gereken hükümlerin ivedilikle sonuçlandırılması gerektiğini vurguladı.

Yalçın, bugüne kadar KPDK'da gündeme getirilen ve üzerinde değerlendirme yapılan konuları da Bakan Soylu'ya iletti. Gelişen yeni durumlar, ekonomik parametrelerde ki değişimler ve görülür halen gelen sorunlar neticesinde oluşan kamu görevlilerine yönelik talepleri de Yalçın, görüşmede Bakan Soylu'ya sundu. KAZANIMLAR HAYATA GEÇİRİLİYOR Bakan Soylu görüşmede, Memur-Sen'e teşekkür etti, çalışmalarında dolayı ise kutladı.


Memur-Sen'in kamu görevlilerine yönelik; mali, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesindeki etkisinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Soylu, Ali Yalçın'ın ifade ettiği konular hakkında ise, çalışmaların devam ettiğini, bazı bakanlıkların konulara ilişkin görüşlerinin alınarak kamu görevlileri lehine sonuçlar doğuracak kazanımlar için sona gelindiğinin altını çizdi.

Bakan Soylu, kısa vadede Memur-Sen'in de içerisinde bulunacağı Çalışma Grubunun hayata geçirilerek, belli bir takvimde yapılacak toplantılar sonrasında, talep ve beklentilerin kazanıma dönüştürüleceği müjdesini verdi.

Yorumlar (13)
keşke 4 yıl önce
ne konuşulduğunu anlatsalar
3600 ek gösterge
müdürlere ek üçret
sınıf ve okul öncesine maaş karşığı 15 saat olması
sınıf ve okul öncesine yetiştirme kursu hakkı verilmesi
.doğuda çalışanlara ek üçret

konuşuldu mu acaba ?
öğretmen 4 yıl önce
3600'ekgösterge,yıpranma payı ve emekli memurlarada aile yardımı ödenmesi hayata geçirilmelidir.
Yaşar 4 yıl önce
en büyük kazanım 3600 ek göstergedir.hadi görelim sizi....
ahmet 4 yıl önce
Zorunlu hizmet affi getirsinler. Doguda calismak cok zor..
Ehtiyar 4 yıl önce
3600 ek gosterge ve Erkek ogretmenlerin kiyafet sorunu tez zamanda cozulmelidir icabinda
zz 4 yıl önce
okul müdürüne de nöbet ücreti verilsin.erkek personele serbest kıyafet yönetmeliği gelsin.
az utanma 4 yıl önce
müdür bey nöbet eyleminde öğretmenlerine ne dedin ? soruşturma açtın mı ? eylemleri için ne gibi destek yaptın da üçret istiyon
Man 4 yıl önce
Ne oldu okul müdürü nöbet eyleminde öğretmene soruşturma açmak için çabalıyorsun şimdi de bende para isterim diyorsun insan dediğin şerefli olmalı sen olmamali
ali can 4 yıl önce
sen diye kasted diği sen misin yoksa ?
ali can 4 yıl önce
yarası olan konuşuyor işte böyle.... :)
Hoca 4 yıl önce
İlksandan ayrılmak istiyorum.olmaz deniyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@