Başörtüsü yasağı savunucuları demokrat olamazlar!

Başörtüsü yasağı savunucuları demokrat olamazlar!

EKSEN-Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Mustafa GÜÇLÜ, kamu çalışanlarına yönelik olarak uygulanan başörtüsü yasağını çalışma huzurunu bozan bir uygulama olarak niteledi.

 EKSEN Genel Başkanı GÜÇLÜ, başörtüsü yasağıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Başörtülü kamu çalışanlarına, inançlarının bir gereği olarak örtükleri başörtüleriyle mesleklerini kamuda icra etme hakkının verilmesini istiyoruz. Bu hakkın engellenmesini insan onuruna yapılan bir saldırı olarak görüyoruz. Bireysel hak ve özgürlüklerin kısıtlanması olarak görüyoruz. Kamuda başörtüsü yasağını değerlerinden beslenmesi gereken bir devletin, milletle kucaklaşmasını engelleyen bir uygulama olarak görüyoruz. Bu yasağı ülkemizin kalkınmasına katkı verecek, üretime verim ve kalite katacak insanların verimsiz hale getirilmesi süreci olarak görüyoruz. Sosyal bir hukuk devleti olmanın gereği ve sorumluluğu içinde, siyasi iktidardan bu yasağın ve ayıbın kaldırılmasını sağlayacak kıyafet serbestiyetini içeren yönetmenliği bir an önce çıkartarak, uygulamaya koymasını istiyoruz. Bu yasağın savunucuları demokrat olamazlar” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum