Büro Memur-Sen'in Ankara yürüyüşü son kilometrelerinde

Büro Memur-Sen'in Ankara yürüyüşü son kilometrelerinde

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, kamu çalışanlarının hakları için İstanbul'dan başladığı Ankara'ya yürüyüş eyleminde son 80 kilometreye ulaştı.

 Yaklaşık 370 kilometre yürüyen Yazgan, yaya yolculuğunda Kızılcahamam ilçesine geldi.

Başkan Yazgan, kamu çalışanlarının 666 Sayılı Kararname ile ellerinden alınan fazla mesai ücretleri, ek ödemeleri ve ikramiyelerinin geri verilmesi, 4/C'lilerin ve sözleşmelilerin kadroya alınması için 20 Şubat'ta başladığı İstanbul'dan Ankara'ya yürüyüş eyleminde son 80 kilometreye ulaştı.

Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerine uğrayarak Kızılcahamam sınırlarına giren Yazgan'a yürüyüşünde; Genel Başkan Yardımcıları Murat Sipahi, Sait İnan ve İdris Maden ile illerdeki şube başkanları ve şube yönetim kurulu üyeleri destek verdi. Büro Memur-Sen teşkilatları Yazgan'ı yalnız bırakmadı, birlikte uzun süre yürüdü.

Hava muhalefetine rağmen yürümeye ara vermeden devam eden Yazgan, "Zaman zaman olumsuz hava koşullarıyla karşılaşıyoruz. Zor şartları göze alarak çıktığımız bu yolda, yürüyüşümüze ara vermeden devam ediyoruz. Kamu çalışanlarının ellerinden alınan haklar geri verilene kadar mücadelemize devam edeceğiz." dedi

CİHAN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.