banner476

Cansel GÜVEN,2015 Mübarek, Sonumuz Hayır olsun

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel GÜVEN ; 2015 Mübarek, Sonumuz Hayır olsun...

Sendikalar 30.12.2014, 20:38 30.12.2014, 20:41
Cansel GÜVEN,2015 Mübarek, Sonumuz Hayır olsun
 Biz yeni bir yıla girerken Dünya denen gezegenin umurunda olmayacak. Güneş’in etrafındaki turunu kesintisiz sürdüren gök cismi için başlangıç-bitiş noktası yok. İlla bilimsel olacaksak sistemdeki yıldıza en uzak veya en yakın olduğumuz tarihlerden birini yılın başı seçmeliydik. (4 Temmuzda en uzak 3 Ocakta en yakınız). Diğer seçenekler de gece ve gündüzün eşitlendiği ekinoks tarihleriyle, en uzun ve en kısa günler (21 Mart, 23 Eylül, 21 Aralık, 21 Haziran). Nitekim Türk Tarihinde yeni yıl (Nevruz) 21 Mart olarak kutlanırdı.

 

Neresinden bakarsanız bakın 1 Ocak gezegenimizin 365 günü içinde pespaye, sıradan bir gün. Beri yandan hepimizi dinden çıkaracak denli tehlikeli ilan edildi. Hz. İsa, 25 Aralıkta doğmuş olsa da (Noel) yılbaşı= Hıristiyan bayramı söylemi bitmedi gitti. İnsanların üzüntü ve sıkıntılarını temize çekmesi, “yeni” ve umutlu bir başlangıç yapması için her fırsat özel ve değerlidir diye düşünüyorum.

 

Dünya denen gezegenin umurunda olmasa da, Dünya ülkelerinin geneliyle birlikte 2014 takvim yılını kapatmak, 2015 yılına adım atmak umutlu şey.

 

Türkiye’nin memurları, öğretmenleri, eğitim çalışanları olarak 2014 ü hayırla anacak sevinçli hatıralarımız olmasa da canımızın sağ oluşuna, kadroda oluşumuza şükür noktasındayız. İş (?) kazalarında ölenler, işsiz olanlar, işsiz kalanlar arasında olmadık. 2015 veya sonrasında elimizdeki kadrolara parantez açılmayacağını bilmemekle birlikte…

 

Vergisi peşin, maaşı açlık sınırlarında memurlar olarak tartışmalı yeni yılı çılgınlar gibi kutlamayacağımızı da Diyanet İşleri bilgisine sunarım. Kilosu 5-10 Lira aralığında bir tavuk, birkaç mandalina, leblebili kuru yemiş, TV en fazla. 1 Ocak tatil edildi diye ücretimizi kesecek olanların da yeni yılını kutluyor, ellerinden hararetle öpüyoruz. 2015 Mübarek, sonumuz hayır olsun

 

Cansel GÜVEN

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@