CHP İl Başkanlığından Milli Eğitim Müdürlüğüne Siyah Çelenk

CHP İl Başkanlığından Milli Eğitim Müdürlüğüne Siyah Çelenk

CHP Burdur İl Başkanlığı tarafından mart ayındaki Eğitim-Bir-Sen toplantısı ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğüne siyah çelenk bırakıldı.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı Barış Ayten ve eski milletvekili Ramazan Kerim Özkan'ın da aralarında bulunduğu bir grup Şeker Meydanı'nda toplanarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yürüdü. Geçen mart ayında Burdur'da yapılan Eğitim-Bir-Sen İl Divan toplantısında Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum'un, Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor sözleri nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kapısına siyah çelenk bırakan grup adına İl Başkanı Barış Ayten açıklama yaptı.

Milli Eğitim Müdürlüğü bürokratlarının bu olaya alkış tuttuğunu ve destek verdiğini savunan Barış Ayten, şöyle dedi

İki milli eğitim müdür yardımcısını kınamış ve görevlerinden istifaya davet etmiştik. Atamızın kurduğu ülkede, atamızın en büyük değer verdiği kurum olan eğitim alanında, atamıza hakarete alkış tutanlar için milli eğitimin 'eksik' müdürüne soruşturma açılmasını talep etmiştik. Olayın takipçisi olacağımızı, atamızın manevi kimliğine ve düşünce sistemine hakarete sessiz kalmayacağımızı yüksek sesle dile getirmiştik. Aradan geçen 3 aylık zaman içinde ilgililer hakkında herhangi bir soruşturma açılmadığı gibi alkışlarıyla atamızın manevi kişiliğine hakarete destek olanlar pişkince görevlerine devam etmektedir.

Barış Ayten'in konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kapısına siyah çelenk bırakıldı ve grup dağıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.