Devlet Bahçeli’ye Fetöcü Yakıştırması Yaptığı İddia Edilen Eğitim-Bir-Sen Yöneticisi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yapıldı

Devlet Bahçeli’ye Fetöcü Yakıştırması Yaptığı İddia Edilen Eğitim-Bir-Sen Yöneticisi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Kocaeli ili Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Eğitimbirsen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısının atamasını yaptı .

Milli Eğitim Bakanlığı Kocaeli / Körfez ilçesine , Eğitimbirsen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısının atamasını yaptı .

Bu atama Kocaeli ilinde ülkücüleri ve Türkeğitimsen üyelerini ayağa kaldırdı .

Sitemize ulaşan Kocaeli Türkeğitimsen şube yöneticileri ve MHP ilçe teşkilatı yöneticileri ; Kocaeli / Körfez ilçesine ataması yapılan Eğitimbirsen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı ile ilgili şok bir iddiayı gündeme getirdi . 

Sitemize gönderilen yazılı metinde aşağıda ki iddialara yer verilmiştir :


“Eğitim Bir-Sen Körfez ilçe temsilcisi Sergülen Kurt  21.03.2018 ve 25.03.2018  tarihleri arasında körfez ilçesin de yapmış olduğu okul ziyaretlerin de ;
Uluğbey Ortaokulu ziyaretin de öğretmenler odasın da tehdit vari konuşmalarla “Devlet Bahçeli de enbüyük fetöcü onunda sıkıntısı dosyası olduğu için Ak Parti ye yanaştı ; MHP si , Kamu-Sen kongresini basti başkanlarını mafya yöntemleri ile vurdurdu ” demiştir Olaya okul öğretmenleri H.B ,  S.Y, H.Ş,  S.S ,  İ.Ç isimli kişiler şahit olmuşlardır.
Çelik  Sanayi Ortaokulu ziyaretinde de aynı söylemleri kullanmış okul öğretmenleri ; U.B,  N.S,  D.G şahit olmuşlardır.

Yeniyalı Fahri Korutürk ilkokulu ziyaretinde de aynı söylemleri kullanmış okul öğretmenleri ; S.K ,E.Ö , Ö.O  isimli kişiler şahit olmuşlardır.

    Aynı zamanda TES derince ilçe baskanı Oruç SULUSARAY a da aynı ifadeleri kullanmıştır.


    Bu olaylar neticesinde MHP körfez ilçe Başkanı Zeki GÜRSU bilgilendirilmiştir. Zeki GÜRSU kendisini makamında ziyaret ederek  İttifaka zarar verici söylem ve fiiller  de bulunmaması gerektiği üzere  sert bir dille uyarılmıştır.”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Eğitimbirsen yöneticisi Sergülen KURT’un göreve başlamasından sonra Türkeğitimsen , Kamusen ve Türkav yöneticileri ilçe milli eğitim müdürünün kapısına “ MALUM 1 SEN İRTİBAT BÜROSU “ tabelası asarak yapılan atamayı protesto etmişlerdir .

PROTESTO GÖRÜNTÜLERİ

“ EŞEĞİN KAZASKER , KATIRIN MÜHÜRDAR OLDUĞU BU DÜZENE YAZIKLAR OLSUN “ başlığı ile yapılan basın açıklamasının ve sitemize gönderilen haber metni...

    Değerli arkadaşlar,


     Milletin fertlerden, Devletin ise bürokrasiden teşekkül ettiği hakikatiyle geleceğe dair inancımızın delik deşik edildiği bir vahşete tanıklık ediyoruz. Bizatihi Sayın Cumhurbaşkanı’nın “Eğitimde başarısız olduk.” İtirafının sorumlularının bürokrasiden azillerini beklerken, bugün adeta bir cenazeye dönmüş Milli Eğitimin tabutuna bir çivi daha çakıldığını hayretle görüyoruz.


    Her daim milletimizin beka davası olarak gördüğümüz Milli Eğitim Bakanlığımız, bir sendikanın il ve ilçe yöneticilerinin kümesi midir? Adeta paralel bir çeteye dönüşmüş bir yapının bürokrasiyi ele geçirme merkez üssü müdür? Devleti ve bürokrasiyi babalarından kendilerine miras zanneden koltuk ihtiraslarının uşaklarının merası, kirli ruhların tamahkarlıklarını doyurma sofraları mıdır? Kimsiniz siz? Devletimizin kılcal damarlarından komuta merkezlerine kadar fetövari bir sistem ve yöntemle, doymayasıca bir azgınlıkla ve başta siyaset olmak üzere her türlü STK görünümlü dini cemaatlerin ve tarikatların himmeti üzerinden artık Devletimizi kusma noktasına getiren sizler kimsiniz?
 

    Değerli arkadaşlar,


    Bugün Körfez ilçemizde yaşadığımız atama rezaletiyle bardak taşmıştır. Bürokrasimizde başarılarıyla ve tecrübeleriyle Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü payesini hak eden onca insan varken; kendisiyle ilgili suç duyurusunda bulunacak kadar hemen her ortamda sendikamıza hakaret eden, tek vasfı ve hüneri ise tüm kamu çalışanlarını ve emeklilerini %3 lük zamlara mahkum eden bir sendikanın il yöneticisi olmak olan algıları sendikal faşizmle mühürlenmiş bir şahsa bu payenin verilmesi tüm eğitimcilere hakarettir ve meydan okumadır. Kendisi bizim için sadece Malum Sen’in Körfez Milli Eğitim temsilcisidir ve bu noktada işgal ettiği makam da sadece Malum Sen’in Milli Eğitim ilçe temsilciliği bürosudur. 


    E tabi; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’u da “Kabe’nin anahtarını müşrik dahi olsa ehline vermek” dediği ehliyet ve liyakat hassasiyetli sünneti seniyyenin günümüzde yaşatılması adına gösterdiği çaba ve ehemmiyet için ayrıca kutlamayı; kendisine olan güvenimizi ve inancımızı paramparça etmede başarılarından dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmiyoruz!!!


    Hayır, bizler sizin Allah’tan korktuğunuza ve kuldan utandığınıza inanmıyoruz. Zira sizin tüm dini, insani ve ahlaki değerleri feda edebilecek kadar yürekten inandığınız tek bir şey var ki, o da koltukların vahşi cazibesidir. Tıpkı sendikacılığınız gibi.. Hani hiçbir zaman emekten, alınterinden, liyakattan ve adaletten yana olmadığınız; kin, nefret ve adamcılık ayarlı zihinlerinizin sizleri sürüklediği gaflet ve dalalet bataklığında hem kendinizi hem de ülkemizi boğulmaya mahkum ettiğiniz yanaşık düzen sendikacılığınız gibi: Hani milyonları masada %3 lere satarken birilerini koltuklara oturtma tezgahtarlığı gibi..


    Ama bizler Türk Eğitim Sen olarak her daim bu ahlaksızlığın, bu vicdansızlığın, bu bürokrasi soykırımının ve Devletimizin sendika görünümlü paralel bir çeteye teslim edilmesinin karşısında duracağız. Bu şahsı bu makama oturtanların, bu rezalete vesile olanların gayrı günahları, veballeri boynunadır. Onlar hesaplarını bir gün Türk milletine ve yarın Cenab-ı Hakk’a elbette vereceklerdir. Ama bizler bu günden itibaren, bu şahsı ve bu şahsın itibarını yerle bir ettiği Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamını yok sayacağız. Bu durumu bu hale getirenler ister utansın!! 


    Eşeğin kazasker, katırın mühürdar olduğu bu düzene yazıklar olsun!!! 


Yaşar ŞANLI
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum