banner476

Direksiyon Uygulama Sınavı Ücretleri Derhal Ödenmelidir

Eğitim-Bir-Sen: MTSK sınav görev ücretleri derhal ödenmelidir

Sendikalar 20.09.2017, 18:27
Direksiyon Uygulama Sınavı Ücretleri Derhal Ödenmelidir

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleştirilen sınavlarda görev alan personelin ödenmeyen sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesini istedik.

29.5.2013 tarih ve 28661 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleştirilen sınavlarda Bakanlığın bünyesinde istihdam edilen personel görev almakta; kendilerine adı geçen yönetmelik ve Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Eğitimi Dersi Sınav Yönergesi kapsamında sınav görev ücreti ödenmektedir. Ancak söz konusu sınavlarda görev alan personele, iki aydan fazla bir süredir sınav görevlerini yerine getirmelerine rağmen sınav görev ücretlerinin ödenmediği bilgisi üyelerimiz tarafından sendikamıza bildirilmiştir.

Bakanlıkça bu konuda hiçbir açıklama yapılmamış olması bir yana fiilen yerine getirilmiş bir görevin hak edilmiş ücretinin bu tarihe kadar ödenmemesinin hiçbir izahı olamaz.

Bakanlığa, söz konusu sınavlarda görev alan personelin emeklerinin karşılığının ödenmesinin ve mağduriyetlerinin giderilmesinin elzem olduğunu ifade ederek, ödenmeyen sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesi için başvuruda bulunduk.
 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
Hasan... 3 yıl önce
Brüt kısımını arttırdılar ki kesintiyi daha rahat yaparak ceplerine daha çok para kalsın diye. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir uygulama yoktur. Yapılan işlem için zam yapılır ama nedense eski alınan paranın yarısını zor alırsınız. İnşAllah bundan sonra bu görevi yapacak adam bulamazsınız da işin ne denli zor olduğunu anlarsınız. 19 ekimden sonra ki mtsk direksiyon görev ücretleri öğrenci sayısına göre 130 ile 160 tl arasında değişmektedir. Sınava gidecek öğretmen arkadaşlar tekrar tekrar düşünsün. Hatta hiç gitmesinler :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@