Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak’taki okullara saldıranları kınıyoruz

Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak’taki okullara saldıranları kınıyoruz

Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak’taki okullara saldıranları kınıyoruz


 Cehaletten beslenen terör örgütü, yine gerçek yüzünü gösteren eylemler gerçekleştirdi. Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesindeki Şehitlik Lisesini basarak yakmaya kalkıştı. Üç öğrenci ve iki öğretmen yaralandı, okul hasar gördü. Hakkâri ve Şırnak’ta da okullara saldırarak bu okullarda eğitim ve öğretimi engellemeye çalıştı.

Okullar; herkesin faydalandığı, gençlerin cahilliğin kör karanlığından sıyrılıp, bilimin aydınlık iklimine geçiş yaptığı yeri doldurulmaz kurumlardır. Okullara zarar vererek, bu gençlere ve ailelerine korku salıp, yöre halkını cahil bırakmaya çalışan teröristler, insan gücü ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden geleni yapıyorlar.


Yöre halkı yılmadan çocuklarını okutmalı ve birilerinin yavrularını maşa alarak kullanmasına müsaade etmemelidir. Düşünen, sorgulayan, araştıran bir gençlik asla komplolara gelmeyecek, bilimin aydınlığından istifade ederek içinde yaşadığı topluma zarar değil fayda sağlayacaktır.


Bütün bu menfur saldırıların birlik ve beraberliğimizi bozamayacağı, aksine güçlendireceği inancındayız.


Okullara, eğitimcilere ve öğrencilerimize yapılan bütün saldırıları kınıyor. Bu eylemleri yapanları da okullara, bilimin aydınlığına davet ediyoruz. 


Aktif Eğitimciler Sendikası      

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum