EBS'den MEB'in ek ders kararına itiraz geldi

banner483

Milli Eğitim Bakanlığı dün göndermiş olduğu resmi yazıda uzaktan eğitim süresince öğretmenlere ek ders ödemelerinin hangi şartlarda yapılacağını açıklamasının ardından karara EBS'den itiraz geldi. İŞte Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın MEB'in ek ders kararına itirazı..

Sendikalar 24.09.2020, 08:26
EBS'den MEB'in ek ders kararına itiraz geldi

Milli Eğitim Bakanlığı dün göndermiş olduğu resmi yazıda uzaktan eğitim süresince öğretmenlere ek ders ödemelerinin hangi şartlarda yapılacağını açıklamasının ardından karara EBS'den itiraz geldi. İŞte Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın MEB'in ek ders kararına itiraz..

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabı üzeriden yaptığı paylaşımda;

"MEB,EK Ders Ücretleri ile ilgili yazısında eğitim çalışanlarının beklentilerini/taleplerini karşılamaktan ziyade olağanüstülüğün yaşandığı bu süreci olağan mevzuatla geçiştirmeye çalışmış,çözüm yerine sorunu büyütmüş hak kayıplarına kapı aralamıştır."

"Bakanlık bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesini beklemeksizin yönetici ve öğretmenlerin ders dağılımlarını yapıp,haftalık ders yüklerini belirlemeli,bir kısmının EBA’dan bir kısmının farklı platformlardan yapılmasını sağlayarak ders/ek ders ücreti kaybının önüne geçmelidir." ifadelerini kullandı.

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@