EBS Genel Başkanı Ali Yalçın Eğitimdeki En Büyük Sorunu Açıkladı

EBS Genel Başkanı Ali Yalçın Eğitimdeki En Büyük Sorunu Açıkladı

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Eğitimdeki En Büyük Sorunu Açıkladı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, OKULLARDA EN BÜYÜK SORUN; PERSONEL YETERSİZLİĞİ

İŞKUR tarafından kamu kurumlarının yararlanması için yürürlükte olan Toplum Yararına Programlar kapsamında okullarda istihdam edilen personelin görev sürelerinin gelecek ay sona ermesi, eğitimde büyük sorunlar doğuracak. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bu konuda yaptığı açıklamalarda, sorunun çözümüne ilişkin adımlar atılması gerektiğine işaret etti.

Yalçın, MEB’e seslenerek, “Eğitim-öğretimi sağlıklı, güvenli bir ortamda sürdürmek için en önemli ihtiyaç, okullardaki yardımcı personel ve güvenlik elemanı eksikliğidir” dedi.

YALÇIN: “İŞ GÜVENCESİNE DAYALI ÇÖZÜM”

Bakanlığın şimdiden adım atması gerektiğini ifade eden Yalçın, iş güvencesine dayalı çözümlerin altını çizdi. Yalçın, “İŞKUR’dan tahsis edilen TYP elamanlarının Aralık’ta sona erecek olması nedeniyle bakanlık, şimdiden gerekli adımları atmalı, okulların hizmetli, destek personeli, güvenlikçi ihtiyacının, iş güvencesine dayalı kadrolu istihdam yoluyla çözülmesi için çalışma yapılmalıdır” dedi.

OKULLARDA EN BÜYÜK SORUN; PERSONEL YETERSİZLİĞİ

Son bir aydır Türkiye genelinde yoğun bir mesai harcayan Ali Yalçın, 40 şehirde programlara iştirak ettiğini ifade etti. Yalçın, bu programlarda okulları ve kamu kurumlarını da ziyaret ettiğini ifade ederek, eğitimdeki en büyük sorunun personel yetersizliği olduğunu söyledi. Yalçın, “Eğitim-öğretimi sağlıklı, güvenli bir ortamda sürdürmek için en önemli ihtiyaç, okullardaki yardımcı personel, hizmetli destek personeli ve güvenlik elamanı eksiliğidir” diye uyarılarda bulundu.

MEB Personel Facebook Grubumuza katılıp gündeme dair eğitim sorunlarına dair görüş ve önerilerinizi sohbet bölümünde paylaşabilirsiniz.

Facebook Grubumuza Katılmak İçin : : Tıklayınız

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

19 Yorum