banner476

EBS'den Oda Tv'ye: Yalanla Gidecekleri Yer Bulundukları Yerdir

EĞİTİM-BİR-SEN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ALİ YALÇIN, ODA TV'NİN HABERİNE TWİTTER ÜZERİNDEN SERT YANI VERDİ.

Sendikalar 21.12.2014, 17:16 21.12.2014, 17:16
EBS'den Oda Tv'ye: Yalanla Gidecekleri Yer Bulundukları Yerdir
Eğitim-Bir-Sen, Kızılcahamam Cam Otel'de 7.Üniversite Teşkilatları Buluşması düzenledi. Genel Baskan Ahmet Gündoğdu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Oda Tv, Ahmet Gündoğdu'nun konuşmasını çarpıtarak haber yaptı.

Oda Tv, dün yaptığı haberde Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu:"Latin harfleri kaldırılsın" başlığı atmıştı. Haber içeriğinde de Ahmet Gündoğdu'nun konuyla ilgili bazı konuşmalarına yer vererek, Latin Harflerinin Kaldırılmasını istediğini iddia etmişti.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Konuyla ilgili açıklama Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın'dan geldi. İşte Ali Yalçın'ın konuyla ilgili sert sözlerini Mebpersonel.com olarak sizlerle paylaşıyoruz:

Manipulasyon yapmayi meslek edinenlerden akillara durgunluk verecek bir hareket daha. Genel Başkanımızın konuşmasını carpitmaya kalktilar

Osmanli Türkçesi Dersi Ile ilgili getirdiğimiz teklif ve söylediğimiz sözleri "Latin alfabesinden vazgecilsin"diye sunmak artniyettir.

Genel Başkanımızın konuşmasında gecmeyen bir ifadeyi mansete cekip heberde mansetteki ifadenin yer almaması tamda manipulasyona ornektir.

Genel Başkanımızın; "Osmanlı bizim ecdadımız. Osmanlı bizim dedelerimiz. Biz dedelerimizle gurur duyuyoruz. .."+

+Harf inkılabı ile koparılmış olan köprünün yeniden kurulmasını istiyoruz"u  "Latin Harfleri Kaldırılsın" diye sunmak hangi zekanin ürünüdür

Harf inkılabı ile yapilan "kokten red" yerine kokleriyle,kultur ve medeniyetiyle barışmaya,dunu de bu gune kazandırmaya neden karsı çıkılır?

+Neden karsi çıktıklarını anlatmak yerine yalan haber 've manipulasyonu seçenler bilsinler ki yalanla gidecekleri yer; bulundukları yerdir.

ODA TV'NİN YAPTIĞI HABERİN TAM İÇERİĞİ:

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu:"Latin harfleri kaldırılsın"


Meslektaşları dayak yerken yandaş sendika, "Latin harfleri kaldırılsın" dedi.


Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, birilerinin Osmanlı’dan, başörtüden, dinden bahsedildiği zaman kırmızı görmüş boğa gibi saldırıya geçtiğini belirterek, “Osmanlı bizim ecdadımız. Osmanlı bizim dedelerimiz. Biz dedelerimizle gurur duyuyoruz. Harf inkılabı ile koparılmış olan köprünün yeniden kurulmasını istiyoruz” dedi.


7. Üniversite Teşkilatları toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Hazırladıkları raporlar ile her zaman hükümetin bir adım önünde olmaya gayret ettiklerini söyleyen Gündoğdu, “19. Milli Eğitim Şurası’na 4 raporla gittik. Şurada karma eğitim mecburiyeti terk edilmelidir önerisini sunduk. Bu konu bizdenmiş gibi görünenler tarafından dahi çarpıtıldı. Cumhuriyet tarihinde kız ve erkek liseleri mevcuttu. 75 yıl bu böyle devam etti. Ama 28 Şubat aktörlerinin verdiği emirleri yerine getiren Metin Bostancıoğlu, dikiş kurslarını dahi kız-erkek karması olmadan açmayarak bir dayatma başlatmıştır. Biz bu dayatmanın son bulmasını istiyoruz. Karma eğitimin terk edilmesini değil, mecburiyetin kalkması için mücadele ediyoruz. Bu böyle anlaşılsın, yanlış anlamakta direnler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dahil her mecrada tartışmaya açığız” diye konuştu.


“OSMANLI BİZİM ECDADIMIZ”


Gündoğdu, birilerinin Osmanlı’dan, başörtüden, dinden bahsedildiği zaman kırmızı görmüş boğa gibi saldırıya geçtiğini “Osmanlı bizim ecdadımız. Osmanlı bizim dedelerimiz. Biz dedelerimizle gurur duyuyoruz. Harf inkılabı ile koparılmış olan köprünün yeniden kurulmasını istiyoruz. Şimdi Osmanlıcayı kim öğretecek diyorlar. Latin alfabesi öğretecek kaç kişi vardı. İki ülke harf inkılabı yapmış, birisi Türkiye diğeri İsrail. Biz atalarımızın dilinden Latinceye geçmişiz, İsrail Latinceden atalarının diline geçmiş. Harf inkılabı ile bu millet geçmişinde koparılmıştır diyoruz, birlerinden cılız ses çıkıyor. Nerde bu harf devrimi diye soranlara camilerin ahıra dönüştürüldüğü, ezanın Türkçeye döndürüldüğü yerlere baksınlar. Kimse bu milletin aklıyla alay etmesin. Buna asla fırsat vermeyiz” ifadelerini kullandı.

Odatv.com
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@