EBS'li öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamayacak

EBS'li öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamayacak

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolunda genel yetkili sendika olarak 23. Başkanlar Kurulu’nda aldıkları karar gereği 24 Kasım’a özel, kutlama anlamı taşıyacak herhangi bir faaliyet icra etmeyeceklerini...

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolunda genel yetkili sendika olarak 23. Başkanlar Kurulu’nda aldıkları karar gereği 24 Kasım’a özel, kutlama anlamı taşıyacak herhangi bir faaliyet icra etmeyeceklerini söyledi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Özer, 2012 toplu sözleşme süreci sonrası Kızılcahamam’da yaptıkları 23. Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirgesinde, 'Öğretmenlik mesleğinin ekonomik ve mesleki itibarını hedef alan yaklaşımlar bertaraf edilmediği sürece 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri yapılmamalı ve hiç kimse kutlama mesajı yayınlamamalıdır.' kararı aldıklarını hatırlattı. Özer, “Karar almamıza neden olan sebepler henüz ortadan kaldırılmadığı için Eğitim-Bir-Sen teşkilatı olarak aldığımız karar gereği 24 Kasım’a özel kutlama anlamı taşıyacak (yemekli toplantı, öğretmenler buluşması, sportif turnuvalar vb) herhangi bir faaliyet icra edilmeyecektir.” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi'nin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde OECD, AB ve bazı Uzakdoğu ülkelerini kapsayan 'Türkiye’de Öğretmenliğin Mesleki Konumu/Uluslararası Karşılaştırma' başlıklı raporunu yayınlayacağını ifade eden Ahmet Özer, 24 Kasım’da tartışmaların, rutin hamasetin dışına çıkmasına öncülük edeceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.