banner476

EĞİTİM BİR-SEN'DE DOĞU- GÜNEYDOĞU RAHATSIZLIĞI

Şubat ayında yapılan Eğitim Bir-Sen Olağan Genel Kurulunda EBS Yönetiminin Doğu ve Güneydoğudaki realiteyi doğru okumayarak Teşkilatlardan değişim ve dönüşüm beklentisinin gerçekleşmemesi bölgede hayal kırıklığına neden oldu.

Sendikalar 15.04.2019, 15:45
EĞİTİM BİR-SEN'DE  DOĞU- GÜNEYDOĞU RAHATSIZLIĞI

Doğu ve Güneydoğu gibi hasas bir bölgede görev yapan teşkilatların dava şuuruyla, cesaretle ve fedakarca Eğitim Bir-Sen bayrağını zirveye çıkararak yetkiyi alan bu teşkikatların sesini dikkate almamak büyük bir yanılgı olsa gerek. Büyük dava uğruna kurulmuş Eğitim Bir-Sen, vizyonu ve misyonu olmayan Ramazan Çakırcı gibi teşkilat yöneticiler ile büyük hayalleri gerçekleştirmesi zorlaşır.

Genel Başkan Sayın Ali YALÇIN dan bölgenin beklentisi özellikle bütün dengeleri ve hassasiyeti gözeterek, objektif bir şekilde değerlendirmelerde bulunmasına imkan verecek dava arkadaşlarıyla yol almasıdır. Eğitim Bir-Sen Olağan Genel Seçimlerinde bölgenin ağabeyi konumunda olup en çok bu üyeye sahip Diyarbakır ve Şanlıurfa teşkikatlarından kimsenin yönetime alınmaması ön yargı ve cezalandırma dışında başka bir şey değildir.

Tabiki bu ön yargıların oluşum nedeni yanlış bilgilendirmedir. 20-21 Nisan da yapılacak olan Memur-sen 6. Olağan Genel Kurulunda, bölgedeki hassasiyetin gözetilmemesi ve özellikle bölgeyi domine eden iradenin Memur-sen Yönetimine yansıtılmaması ciddi bir çatlağa neden olacağına kesin bakılıyor

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@