banner476

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Adayı Ali YALÇIN Hakkında Bilinmeyenler Yazıldı.

21-22 Şubat tarihlerinde yapılacak seçimlerde Eğitim Bir Sen Teşkilatının büyük bir desteğini alarak Genel Başkan Adaylığını açıklayan Ali YALÇIN hakkında bilinmeyenler yazıldı

Sendikalar 18.01.2015, 22:48 18.01.2015, 19:34
Eğitim Bir Sen Genel Başkan Adayı Ali YALÇIN Hakkında Bilinmeyenler Yazıldı.
 Eğitim Bir Sen Genel Başkan Adayı Ali YALÇIN'ın doğum  yeri olan   Tokat'ın Artova İlçesi Ahmetdanişment Köyü'ne ait   sosyal medya hesabında  "BİZ BU YİĞİDİ İYİ TANIRIZ!" başlığıyla yapılan paylaşımda  Eğitim Bir Sen Genel Başkan Adayı Ali YALÇIN hakkında bilinmeyenler yazıldı.


Eğitim Bir Sen Genel Başkan Adayı ALi YALÇIN hakkında bilinmeyenlerin anlatıldığı O Paylaşım 


BİZ BU YİĞİDİ İYİ TANIRIZ!

Evet bu gün duydum ki çok kıymetli abim, öğretmenim, yol göstericim Ali YALÇIN Bey Eğitim Bir Sen Genel Başkanlığına adaymış. Öncelikle tebrik ediyorum, Mevla muvaffak eylesin, ecri bol hizmetler yapmayı nasip eylesin. Çok sevindim. Camia içerisindeki herkes sendikacılığını bilir ama aynı köyde büyümüş aynı çamuru çiğnemiş bizim penceremizden anlatacağım Ali YALÇIN'ı. Umulur ki hem tanımayanlara tanıtmış olurum, ya da bu yönlerini bilmeyenler öğrenmiş olur. 

Küçücük bir köyde doğmuş 6 erkek kardeşli bir ailenin 3. çocuğudur kendisi. Vefakardır, cefakardır, hatırnazdır , yiğittir. Allah biliyor ki bu böyledir. Vefakardır, çünkü hiç kızkardeşi olmadığı için, anasına yokluğunu hissettirmemiş, kendi ütüsünü kendi yapmış, çayını demlemiş, yemeğini yapmış hatta mutfak eksiklerini-halamın ihtiyacı olan malzemeleri, öğrenci olmasına rağmen her köye geldiğinde tamamlamıştır.

Cefakardır, çobanlıktan tutunda, garsonluğa, deterjan satmaya, kuyu kazmaya varıncaya kadar en ağır işlerde çalışmıştır. Yiğittir hem de çok yiğittir. Bu yiğitliği onun parçaları birleştirmesinde, olmayanları oldurmasında, umutsuzluğa umut olmasında, haksızlığa baş kaldırışındadır. 


Tekeye süt çıkartan gelenekten gelir. İlkokulu bitirdiğinde diğer ağabeylerine düştüğü gibi onada çobanlık düşmüştür. Ama o bir yolunu bulup 1 yıl sonrada olsa yatılı okul sınavına girmiş ve başarılı olmuştur. Yatılı okulda binevi zorunlu koşulan hediye getirmelerde, camız yoğurdu isteyen hocasına, bizim evde 8 kişi var onlara yetmiyor demesinde vardır bu yiğitlik. 

Her zaman onurlu bir duruş vardır hayatında. Daha liseye giderken yakınlarının, köyünün umudu olmuştur. Açılmayan devlet kapılarını, daha doğrusu kapısına varmaktan korktuğumuz kapıları açan hep kendisidir. Kimin hastaneye postaneye işi düşse ilk o gelir akla. Halende öyledir ya… 


  Her okula gidişte mutlaka dedesinin ve ninesinin helalliğini alandır. 

 Yaz tatilleri hiç tatil olmamıştır onun, şahidiz. Sonrası Üniversite, İşte o zaman bambaşkadır. Ufkumuzu açmıştır Allahu  alem. İdolümüz olmuştur. Çalışkandır cesurdur ve çok yüreklidir. 

 Kimsenin kredisini kullanmamıştır, çoğumuz onun kredisini kullanmışızdır. Demetevlerdeki, Balgattaki, Cemre yurdundaki çalışmalarına bizzat şahit olmuşumdur.

 Evliliği bile başkadır onun. O güne kadar çalgılı çengili yapılan düğünlere inat ilk kez, evet ilk kez bu yörede usule uygun düğün yapan odur. İnanıyorum ki sonrası yapılan usule uygun düğünlerin ecrinden hissedardır kendisi.

İyilikte hiçbir şart aramamıştır, tanımadığı insanların bile imdadına koşmuştur. Kendisi Ankaradadır, İstanbuldadır ama Türkiyenin her yerinde işimizi halleden imdadımıza koşandır.

O kadar çok dua aldın ki Sayın Abim, başarındaki görünmeyen güç o olsa gerek. Şimdi dualarımız muvaffak olman için İnanıyorum ki oy kullanacak değerli başkanlar ve delegasyon emaneti emin ellere, heyecan sahibine, liyakat sahibine vereceklerdir. Mevla rızasına uygun hizmetler yapmayı nasip etsin.

Yolun açık olsun İnşaallah.

 Hüsnü Yılmaz
Bozok Universitesi
   Personeli
Yorumlar (11)
Belli pehlivan 6 yıl önce
Ama önceki gibi yiğit se öğretmenin sırtını yerden kaldırmaz gibi .bakalım kime yiğit olacak aha er meydanı buyursun
dadas 6 yıl önce
dadaslara basarilar diliyorum...
artovali 6 yıl önce
Onu herkes tanır ve hakkında olumsuz konuşana rastlamadım. Eğitim Birsen sendikasina da böyle bir değer yakışır.Yolu açık olsun.
erek 6 yıl önce
kendisiyle bir kaçkez telefonda görüştüm.allah razı olsun alçak gönüllülüğüne diyecek yok.i̇nşaallah başkan olur.allah yardımcısı olsun.
naroglu 6 yıl önce
Adamın hası o. Severim Ali Bey'i. Eğitim Bir Sen Sendikasinda olması artı bir değer katmış. Hayırlı olsun. Yolu bahtı açık olsun beyimizin.
teeaacheer 6 yıl önce
hükümetin her dedigine heee deyip memuru ezdirmesin yeter ama nerdeee o da zor biraz
Ali BENLİ 6 yıl önce
yukarıda yazılan her cümlenin altına çok rahat imza atacağımı taahhüt ediyorum.değerli kardeşime şimdiden hayırlı olsun diyorum.
sadullah 6 yıl önce
ki̇m olursa olsunlar taraf tutmak i̇yi̇ deği̇l. sendi̇kacinin görevleri̇ belli̇di̇r. ayirt etmi̇yorm. i̇ster i̇şçi̇ i̇ster memur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@