Eğitim Bir Sen'in Kravatla İmtihanı!

Eğitim Bir Sen'in Kravatla İmtihanı!

Eğitimbirsen Genel Merkezinin öncelikli işi her kabine değişikliğinde heyet olarak Bakanlara ve Başbakan'a ziyaret gerçekleştirip resimleri basına servis etmektir . Bu gelenek hiç değişmez. Ama ziyaretler arasında bir nokta varki bunun cevabının verilmesi gerek... İşte o detay

 Eğitimbirsen ve Memursen Genel Merkezinin teamül haline getirdiği bir davranıştan bahsederek habere başlayalım . Eğitimbirsen ve Memursen Genel Merkezleri her kabine değişikliğinde Milli Eğitim Bakanından başlayarak sırasıyla Bakanları ve Başbakan'ı ziyaret eder. Bu ziyaretin fotoğraflarınıda kendi sitelerinde haber yaparlarken ve daha sonra basına servis ederler. Hatta daha sonra Bakanlarla yapacakları telefon görüşmelerinde bile bu resimleri arşivden çıkartıp , Bakanla görüştük diye yeniden , eski fotoları yeniymiş gibi kamuoyuna sunarlar ...

Şimdi diyeceksiniz ki bu gayet normal ne var bunda ...


Bu ziyaretlerde dikkatlerden kaçmayan bir husus var . Eğitimbirsen Genel Merkezi Milli Eğitim Bakanını yönetim olarak ziyaret ettiğinde tüm yönetim bilinçli ve ortak kararla kravatsız , yaka bağır açık şekilde Bakan'ı , Müsteşarı ve Bürokratları ziyaret ederler ve resimleri kamuoyuyla paylaşırlar .
Eğitimbirsen'in sivil kıyafet eylemi ve kravat zorunluluğunun kaldırılması eylemini ve talebini desteklediğimizin altını çizerek habere devam edelim .

Milli Eğitim Bakanını ziyarette basına verilen kravatsız fotoğrafla , kendi tabanına , şubeBaşkan'larına şu mesaj verilmektedir . "Bakın biz sivil itaatsizlik eylemimizi, Milli Eğitim Bakanının karşısında bile sürdürüyoruz. Sizde kravat takmayarak , sakal bırakarak bu eylemi gerçekleştirin . Amirlerin yada bürokratların odasına bu şekilde istediğiniz gibi girebilirsiniz" mesajı verilmektedir .

Aynı sendika Eğitimbirsen Milli Eğitim Bakanının karşısındaki sivil itaatsizlik eylemini söz konusu Başbakan yada Cumhurbaşkanı olunca rafa kaldırıyor . Memursen Genel Merkezinin Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyareti sırasındaki fotoğraflarına baktığınız zaman , esas duruşta ve kravatlı bir şekilde ziyaretleri gerçekleştirdiğini aşağıdaki resimlerde göreceksiniz .

Kılık kıyafet düzenlemesini Milli Eğitim Bakanı yapacak değil . Sendika bunu bilmiyorsa ayıp , eğer bildiği halde sadece Bakan üzerinden tabanına kıyafet mesajı veriyor, Başbakan ve Cumhurbaşkanı karşısında hazır ol vaziyette kravatları takıp , sakallıları ziyarete götüremiyorsa bu daha vahim bir durumdur . Bunun adı korkaklıktır .

Memurların kıyafet düzenlemesini Bakanlar Kurulu yapacaktır Kıyafet düzenlemesinin muhatabı Bakan İsmet Yılmaz değil , Başbakan Binali Yıldırım'dır. Sendika eyleminde samimi ise Başbakan ve Cumhurbaşkanını ziyareti sırasında kravat takmamalı ve sakallı yöneticileri ile ziyarete katılarak , sorunun muhataplarına bu mesajı vermelidir .

Sonuç olarak ; Eğitimbirsen ve Memursen'in sivil kıyafet eylemini destekliyor ve memurlarınkravatsız bir şekilde işe gidebilmesinin önünü açacak düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz . Memursen ve Eğitimbirsen Genel Merkezininde kıyafet mesajlarını Bakan İsmet Yılmaz ve bürokratları üzerinden vermelerini samimi bulmuyoruz . Ali Yalçın ve yönetimi samimi ve cesursa Başbakan ve Cumhurbaşkanının karşısında kravat takmaz , bizde alkışlarız .


Kaynak: www.kamudanhaber.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.