Eğitim Bir Sen, Koncuk ‘İstifa’ Sözünü Tutmalıdır

Eğitim Bir Sen, Koncuk ‘İstifa’ Sözünü Tutmalıdır

Eğitim Bir Sen, Koncuk ‘İstifa’ Sözünü Tutmalıdır

 Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun görüşmeleri sürerken, bazı konfederasyon temsilcileri, 2012 için yüzde 4+4’lük zammın, Memur-Sen’in önerdiği akademisyenin oyuyla kabul edildiğini iddia etmişti.

Doç. Dr. Aydın Başbuğ’un karara muhalefet şerhi koyduğunu belgeleyen Kamu Hakem Kurulu sonuç metnini sitemizde yayınlayarak, gerçeği yansıtmayan açıklamalarla kamuoyunu yanıltmaya çalışan söz konusu konfederasyonların iddialarının asılsız olduğunu kamuoyuna duyurmuştuk.

Buna rağmen aynı iddia sahipleri, bu sefer de Doç Dr. Başbuğ’un Kamu Hakem Kurulu sonuç bölümüne şerh koyduğunu, 4+4 zam oranını içeren 4, 5 ve 6. maddelere ise şerh koymayıp, evet dediğini ileri sürmüştür. Ancak Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun sonuç tutanağının tam metninde, iddiaların aksine Doç. Dr. Başbuğ’un söz konusu maddelere karşı oy verdiği ve metni bu şekilde imzaladığı görülmektedir.

Karar metninin her sayfasında parafı, son sayfasında ise imzası bulunan temsilcilerine rağmen açıkça yalan söylemeye devam eden iki konfederasyonu sadece biz değil, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’ndaki temsilcileri de yalanlamaktadır. Böylece iddia sahibi konfederasyon ve sendikalar geçmişte olduğu gibi bir kez daha asılsız iddialarıyla baş başa kalmışlardır.

Bu arada, Memur-Sen’in Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na önerdiği üye Doç Dr. Aydın Başbuğ’un 4+4 zam kararını şerhli imzalandığına dair belgeyi yayınlamamıza rağmen, Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, gerçekdışı beyanlarına devam etmektedir. Bugün internet sitelerine girdikleri“Yalanlarınıza Bir Son Verin” başlıklı açıklamalarında, Bizim iddiamız, bu oylamada Memur Sen’in akademisyen üyesi Doç. Dr. Aydın Başbuğu’un, teklif edilen zammı, kabul ya da red ettiği hakkındadır. Bu oylamada Aydın Başbuğ kabul oyu vermiş ve 4+4 zam teklifi Memur Sen’in Akademisyen üyesi Aydın Başbuğ’un da kabul oyu ile 7 oyla kabul edilmiştir” ifadelerine yer vermek suretiyle göz göre göre yalanlarına devam etmektedirler. Evet, kendi deyimleriyle, ‘artık yalanlarına bir son vermeli’; Doç. Dr. Başbuğ’un kararın bütünü üzerinde değil, yüzdelik zammı içeren bölüme şerh koyduğuna dair belgenin ortaya çıkması durumunda istifa edeceğini kamuoyuna duyuran İsmail Koncuk, sözünü tutmalı ve istifa etmelidir. DOÇ. DR. BAŞBUĞ'UN KARŞI OY VERDİĞİ  MADDELER İÇİN  TIKLAYINIZ


Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararlarına, Doç. Dr. Aydın Başbuğ ile Memur-Sen temsilcileri Hacı Bayram Tombul ve Hüseyin Rahmi Akyüz'ün muhalefet şerhi koyduğunu gösteren belge. 

KAMU GÖREVLİLERİ HAKEM KURULU KARARLARININ TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum