Eğitim Bir-Sen ‘Öğretmene Saygı’ yürüyüşü düzenliyor...

Eğitim Bir-Sen ‘Öğretmene Saygı’ yürüyüşü düzenliyor...

Eğitim Bir-Sen ‘Öğretmene Saygı’ yürüyüşü düzenliyor

Eğitim Bir-Sen, öğretmenlerin itibarsızlaştırılmasına, rencide edilmesine ve şiddete maruz kalmasına tepki için sesiz yürüyüş düzenleneceğini duyurdu. 7 Haziran Perşembe günü saat 12.00’de İstanbul İstiklal Caddesi'ne yapılacak eyleme bütün eğitim çalışanlarını davet edildi.


Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına karşı çıkmak için ‘sessiz’ yürüyüş yapılacağı bildirildi. Öğretmenlerin ömrünü, kötülüklerin anası olan cehaletle mücadeleye adadığı, insanla ilgilenmek gibi ciddi ve önemli bir görevi ifa ettiği vurgulanan açıklamada, "Eğitimin temel unsuru öğretmenlerimize yapılan haksızlıkları hep birlikte haykırmak için bütün öğretmenler İstanbul İstiklal Caddesi’nde buluşuyoruz." denildi.


Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Öğretmenlik kutsal meslektir, peygamberlik mesleğidir, fedakârlık işidir’ söyleminin ötesine geçmeyen bakışın, Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında gelen eğitimin en temel unsuru olan öğretmenlere gereken değerin verilmesini hatırlatmak, geleceğimizin mimarlarına hak ettikleri ücretin verilmesi gerektiğini ilgililerine bir kez daha duyurmak için ‘Öğretmene Saygı’ yürüyüşü gerçekleştiriyoruz." 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.