Eğitim Bir Sen, okul basıp öğretmenleri tartaklayan polisleri kınadı

Eğitim Bir Sen, okul basıp öğretmenleri tartaklayan polisleri kınadı

Eğitim Bir Sen Bitlis Şuba başkanı yaptığı açıklamada, okulu basarak eğitimcilere saldıran polisleri kınadıklarını belirtti.

 

Görev gereği uyarılan bayan öğretmenin polis eşi ve arkadaşlarının yasaları hiçe sayarak bir eğitim kurumuna yaptıkları saldırıyı, tüm eğitim çalışanlarına ve Milli Eğitim Bakanlığı’na karşı işlenmiş bir suçolarak gördüklerini kaydeden Taşcan, “Bir öğretmenin emniyet teşkilatınınişleyişine müdahalesi ne kadar kabul edilemez bir durum ise, emniyetteşkilatının yüz karası bu polislerinin yaptıkları da o denli kabul edilemez birdurumdur” dedi.

 

Bitlis Şube Başkanı Rasim Taşcan, Türkiye’nin polisdevleti imajından yavaş yavaş kurtulduğuna inanılan bir dönemde, kendini bilmez birkaç polisin Tatvan İmam Hatip Lisesi’ni basarak toplantı halindeki okulyöneticilerine ve öğretmenlerine saldırmasını, hakaret etmesini ve tehditlersavurmasını sert bir dille eleştirerek, failleri kınadı.

 

Yetkililerin konuyla ilgili gereken duyarlılığı göstereceğine ve açılacak soruşturmanın tarafsız bir şekilde yapılacağına inandıklarını ifade eden Taşcan, “Cumhuriyet başsavcılığının ve Tatvan cumhuriyet savcılarının etki altında kalmadan gereken yargılamayı yapacağına inanıyoruz. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in icraatlarına bakıp öğretmenleri sahipsiz zannedenler, karşılarında Eğitimciler Birliği Sendikası’nıbulacaklardır. Eğitim seviyesinin her geçen gün yükseldiği ilimizde bu tür davranışlar kabul edilemez. Yetkililerin alacakları önlemler ve bu saldırıyı gerçekleştirenlerin alacakları cezalarla birlikte bu tür olayların bir daha tekerrür etmeyeceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.