banner476

EĞİTİM BİR SEN TEK LİSTEYLE Mİ SEÇİME GİRECEK

Eğitim-Bir-Sen 8. Türkiye Buluşması hafta sonu Antalya'da gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, önemli mesajlar verdi. Eğitim Bir Sen'de Tabanın Tek Liste İle Seçime gidilmesini istediğini ifade etti.

Sendikalar 17.12.2014, 10:33 17.12.2014, 10:42
EĞİTİM BİR SEN TEK LİSTEYLE Mİ SEÇİME GİRECEK
 Gündoğdu, 19. Milli Eğitim Şurası ve sonrasında yaşanan tartışmalara açıklık getirdi.

Örgütlenerek eğitim çalışanlarının ve üyelerinin hakkını korumayı amaçladıklarını kaydeden Gündoğdu, Türkiye’de toplu sözleşmenin kapısını kendilerinin açtıklarını dile getirdi.

Eğitim Bir-Sen Genel Kuruluna Doğru...

Bilindiği gibi, Eğitim Bir-Sen Şube seçimleri Kasım 2014'de tamamlanmıştı. Bu seçimlerden sonra gözler yapılacak olan Olağan Genel Kurul'a çevrildi.

Ahmet Gündoğdu, Şubat 2015'de yapılacak Eğitim Bir-Sen Olağan Genel Kurulu hakkında da açıklamalarda bulundu. Gündoğdu, "Tabanımız tek listeli seçim istiyor" diyerek, seçimlerle ilgili önemli bir konuya da açıklık getirmiş oldu.

Bilindiği gibi; Gündoğdu ismi, Eğitim Bir-Sen ile tamamen özdeşleşmiş durumda. Toplantıda bunu daha açık görmek mümkün oldu. Gündoğdu, toplantıya katılan binlerce temsilciye ismiyle hitabet edecek kadar bir lider kimliğine sahip. Gündoğdu'nun bu açıklaması, toplantıya katılan 1600'ün üzerindeki teşkilat temsilcileri tarafından büyük destek gördü.  

Memurpostası

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@