banner476

EĞİTİM-BİR-SEN YÖNETİCİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen üyeleri, "görevlerini kötüye kullandıkları" iddiasıyla Eğitim Bir-Sen yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sendikalar 29.12.2014, 18:39 29.12.2014, 18:40
EĞİTİM-BİR-SEN YÖNETİCİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!
 Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen üyeleri, "görevlerini kötüye kullandıkları" iddiasıyla Eğitim Bir-Sen yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen üyeleri, pankart açıp slogan attı.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan, yeni yasayla 4 yılını dolduran okul müdürleri ve müdür yardımcılarının görevlerinden alındığını, Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki tüm üst düzey yöneticilerin görevlerine son verildiğini savundu.

Yasanın akabinde çıkarılan yönetici atama yönetmeliğine tepki gösteren Bostan, "Milli Eğitim Bakanlığı'nda yeni yasa ile birlikte taşlar yerinden oynatılarak 76 bin idarecinin hakkı gasbedilmiştir" dedi.

Bostan, atamalarda kariyer, beceri, bilgi ve tecrübenin dikkate alınmadığını öne sürerek, mülakatlarda Eğitim Bir-Sen üyelerine yüksek puan verildiğini ve mülakata girmeyen sendika üyelerinin dahi tam puan aldığını iddia etti.

Açıklamanın ardından, sendika yetkililerince hazırlanan suç duyurusu dilekçesi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunuldu. Dilekçede, Eğitim Bir-Sen yöneticileri ve sınav komisyonu üyelerinin, "görevi kötüye kullanmak" suçundan yargılanması istendi.
Yorumlar (4)
kırşehirdekile rde yargılansın 6 yıl önce
Kırşehir de okul müdürlüğü mülakat sınavından 2 ay önceden, 23 okul müdürü adayı, hangi okula müdür olacağı çeşitli kaynaklardan alınan duyumlarla tespit edilmiştir. yapılan 23 kayıt tespitinden 19 isim belirtilen okullara, tahmin edildiği şekilde okul müdürlüğüne görevlendiririlmiştir. 4 okul müdürü ise çok yüksek puanlar almalarına rağmen, norm bulunamaması, yanlış tercih ve karşılıklı anlaşma yapılması gibi nedenlerle bilinememiştir. müdürleri tamamı Eğitim - Bir Sen üyesidir. Bu kayırmayı yapan okul müdürü seçimi mülakat komisyonu ve eğitim bir sen hakkında adli ve idari suç duyurusunda bulunuyoruz.
hakkı 6 yıl önce
işte bu......
Yargı 6 yıl önce
bu yargıdan artık güzel şeyler çıkmaz.beyhude
keşke 6 yıl önce
şöyle adaletli bir karar çıksa.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@