EĞİTİM BİR SEN ZAHİR ZEMBEREK!

EĞİTİM BİR SEN ZAHİR ZEMBEREK!

Eğitimbirsen’den Çok Sert Açıklama : Siyasi Kürtaj Yapılmıştır

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararıyla Siyasi Kürtaj Yapılmıştır  
Yenişafak Gazetesi yazarı Ali AKER’i farklı düşüncesine tahammül edilemediği, hükumet politikasını eleştirdiği için siyasi kürtajla 16 yıldır çalıştığı yuvasından eden zihniyet. Kendini toplu sözleşme görüşmelerinde de göstermiş, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararıyla siyasi kürtaj yapılmıştır. Bu yapılan zamlarla öğretmenin yaşam hakkı elinden alınmıştır. Öğretmene, 17 Nisan’da 1,7 Milyar (katrilyon) kumar borcunu sildiğimiz, katrilyonluk vergi borcunu sildiğimiz bazı özel vatandaşlar, işadamları sizin yerinize de yeterince yaşıyorlar… Size vereceğimiz Ek Ödeme ise bütçeye aşırı yük getirecek, faturasını bu millet ödeyecek denmektedir.
 
Peki bir kalemde sildiğiniz medya imparatorlarının vergi borcunu, sanal kumarhane sahiplerinin kumar borcunu kime fatura ettiniz?
 
Ustalık döneminde herkesi hizaya getirmeye çabası, otoriterleşme eğilimleri dikkatlerden kaçmamıştır. Öğretmen camiası yapılan açıklamalarla rencide edilmiştir. Yapılan Toplu Sözleşme memur camiasının özellikle de öğretmenlerin gönlünde kırıklık yaratmıştır.
 
Diğer yandan, Kamu Görevlileri Hakem Kurulunda kararlara imza atan bazı konfederasyonların genel başkanlarının daha görüşmeler devam ederken sms’le bilgi kirliliği yaratıp, dışarısını manipüle ederek, hükumetle mücadele edeceğine, rakip sendikalara nasıl vururum hesabına girerek, memurun, öğretmenin hakkını savunmak yerine, kendi iktidar mücadelesinin derdine düşerek, gece yarılarına kadar masada oturduğu ve sonuç itibari ile de mutabakat metnine imza attıkları halde kamuoyuna;
 
‘’Yaşar ne yaşar, ne yaşamaz. Karakolda doğru söyler, mahkeme de şaşar’’ misali ‘’ Onlar kalksaydı bizde kalkacaktık. Onlar oturduğu için bizde oturduk. Ama siz yine de bizi oturmamış sayın.’’ türünden açıklamaları karşısında da gülmekle ağlamak arasında kalan memur camiası haklı olarak, biz kimin oturup kimin kalktığını mutabakat metninden açıkça görüyoruz,
 
Sizin iradeniz yok muydu? Oturup kalkacağınızı başkalarının oturup kalkmasına göre mi belirliyorsunuz? diye sormadan edemiyor.


EĞİTİM-BİR-SEN
İSTANBUL 5 NOLU ŞUBE YÖNETİM KURULU


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum