Eğitim Bir Sen'den Üniversitesiye TEPKİ

Eğitim Bir Sen'den Üniversitesiye TEPKİ

Memur-Sen'e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, milletin malı olan ve hayırseverlerin büyük destekleri ile büyüyen üniversitede hiç kimsenin makam hırsı ile davranmaya hakkının...

Memur-Sen'e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, milletin malı olan ve hayırseverlerin büyük destekleri ile büyüyen üniversitede hiç kimsenin makam hırsı ile davranmaya hakkının bulunmadığını da vurguladı.

Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şubesi tarafından Bey Konağı Restaurant'ta yemekli düzenlenen İstişare Toplantısı'nda yeni YÖK Kanunu Tasarısı ve Nevşehir Üniversitesi'nde yaşanan sorunlar tartışıldı.
Toplantıya, Nevşehir Üniversitesi'nden akademisyenleri, idari personellerinin yanı sıra Eğitimciler Birliği Sendikası Şube yönetimi ve üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Eğitimciler Birliği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, sendikanın kurulduğu günden bugüne kadar her fırsatta bir an önce YÖK Yasası'nın değiştirilerek çağdaş ülkelerde olduğu gibi üniversitelerin ve akademisyenlerin önlerindeki engellerin kaldırılması için çalıştıklarını vurgulayarak, " Maalesef bugüne kadar YÖK yasasına ilişkin ciddi çalışmalar yapılmamıştı. Kurulduğu günden bugüne kadar bu yasa sorun üretmeye devam etmektedir. Bu yasanın zarar verdiği üniversitelerimizden biri de Nevşehir Üniversitesi'dir. Nevşehir Üniversitesi kurucu rektörün atandığı günden bu yana Nevşehirlileri hayal kırıklığına uğratmaktadır. Üniversitelerimiz akademik çalışmaların ve özgürlüğün zirve yaptığı, her türlü bilimsel çalışmaların yapıldığı, akademik çalışma ve başarıları ile ismini duyurması gerekirken atılan her adım rektörün seçimine endekslenmiş durumda. Olaylar sadece Filiz Kılıç'ı yeniden rektörlüğe taşıyacak şekilde planlanmıştır. Nevşehir Üniversitesi seçime endeksli çalışmalarıyla 4 yıl kaybetmiştir. Bir 4 yılın daha kaybedilmemesi için Eğitimciler Birliği Nevşehir Şubesi olarak elimizden geleni yapmış durumdayız. Sonuç olarak Filiz Kılıç yeniden rektörlüğe atandı. 53 Arkadaşımız bu yanlış gidişe 'dur' demek için tercihini farklı bir şekilde kullandı. Ancak Sayın Cumhurbaşkanının takdiri Filiz Kılıç'tan yana olmuştur. Rektör hanım ikinci kez seçildikten sonra kendisine oy vermeyen isimlere karşı olumsuz ve keyfi uygulamalar yapmış, bu durum yerel gazetelerde sıkça yer almış, kamuoyundan da tepki görmüştür. Bu uygulamaların sona ermesi gerekmektedir” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.