EĞİTİM- BİR-SEN'İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

EĞİTİM- BİR-SEN'İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLAMAYACAK OLAN EĞİTİM- BİR-SEN “TÜRKİYE VE DÜNYADA ÖĞRETMENLİK/RETORİK VE PRATİK” KONULU RAPORUNU AÇIKLIYOR

2012 Toplu Sözleşme süreci sonrası Kızılcahamam'da yaptığımız Eğitim-Bir-Sen 23. Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirgesinde, “Öğretmenlik mesleğinin ekonomik ve mesleki itibarını hedef alan yaklaşımlar bertaraf edilmediği sürece 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri yapılmamalı ve hiç kimse kutlama mesajı yayınlamamalıdır” kararı almış ve bunu kamuoyuyla paylaşmıştık.

Kararımız gereği kutlamayacağımız 24 Öğretmenler Günü öncesinde OECD, AB ve bazı Uzakdoğu ülkelerini kapsayan ve 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamamamızın nedenlerini de ortaya koyduğumuz, “TÜRKİYE VE DÜNYADA ÖĞRETMENLİK/ RETORİK VE PRATİK” başlıklı raporumuzun basınla paylaşılacağı toplantımıza siz değerli basın mensuplarının da katılımını bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Basın Toplantısı

Yer : Eğitimciler Birliği Sendika Binası

Tarih: 22.11.2012 (Perşembe)

Saat : 13:30


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.