Eğitim emekçileri hemen aşılanmalıdır

Eğitim emekçileri hemen aşılanmalıdır

Pandeminin ülkemizde de yayılmasının üzerinden geçen bir yılı aşkın süreye rağmen iktidarın eğitim alanına yeterince ilgi göstermemesi ve alınması gereken tedbirler için harekete geçmemesi, bugün yaşadığımız vahim tabloyu ortaya çıkarmıştır.

Ne yazık ki ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de vaka sayıları hızla artmaktadır.  Geçtiğimiz hafta okullardan işyeri temsilcileri aracılığı ile edindiğimiz veriler korkutucu boyutlara ulaşmıştır. Antalya ilinin şube alanımıza giren okullarından edindiğimiz verilere göre, vaka sayıları geçtiğimiz hafta bir önceki haftaya göre ikiye katlanmıştır.

Okullarımızda vakaların artması üzerine velilerimiz dilekçeler vererek çocuklarını yüz yüze eğitime göndermekten imtina etmeye başlamışlardır. Yüz yüze eğitime devam eden öğrenci sayısında önemli oranda azalma mevcuttur. Bazı okullarımızda pozitif vaka sayılarındaki artıştan dolayı eğitime ara verilirken bazı okullarımızda ise sınıflar karantinaya alınmıştır. Bütün bu gelişmeler bizim ısrarcı taleplerimize rağmen yüz yüze eğitime hazırlığın yeterince yapılmadığını ortaya koymaktadır.

*****

Eğitim emekçilerinin hala aşılanmamış olması iktidarın yüz yüze eğitimi istemediğinin bir kanıtıdır. Milli Eğitim Bakanı eğitim emekçilerinin aşılanmasına şubat ayı sonunda başlanacak demesine rağmen hala aşılamanın başlamamış olması iktidarın eğitime verdiği önemi göstermesi açısından önemlidir. Eğitim emekçileri vaka sayılarının hızla arttığı bir dönemde risk altındadır. Eğitim emekçilerinin aşılanmasına bir an önce başlanmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimin sürekliliğini istiyorsa eğitim emekçilerini hemen aşılamalı ve gerekli tüm önlemleri bir an önce almalıdır. Yüz yüze eğitimin nitelikli bir şekilde yürütülebilmesi için eğitim emekçileri, öğrenciler ve veliler açısından eğitim-öğretim ortamlarının sağlıklı ve güvenli olması gerekmektedir.

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.