Eğitim İş ,27 MART 2012 SALI GÜNÜ TÜM TÜRKİYE’DE İŞ BIRAKIYORUZ

Eğitim İş ,27 MART 2012 SALI GÜNÜ TÜM TÜRKİYE’DE İŞ BIRAKIYORUZ

Eğitim İş ,27 MART 2012 SALI GÜNÜ TÜM TÜRKİYE’DE İŞ BIRAKIYORUZ

 27 MART 2012 SALI GÜNÜ TÜM TÜRKİYE’DE İŞ BIRAKIYORUZ

Aynı Gün TBMM Dikmen Kapısı Önünde Basın Açıklaması Yaparak Kesintili Eğitime Karşı Topladığımız İmzaları Meclis Başkanlığı’na Sunacağız

Bilindiği üzere, gündeme geldiği ilk günden bu yana gerekçelerini açıklayarak karşısında durduğumuz ve daha önce TBMM Genel Kuruluna geldiği gün iş bırakacağımızı duyurduğumuz 4+4+4 Kesintili Zorunlu Eğitim Yasa Teklifi, 27 Mart 2012 tarihinde,  Meclis Genel Kurulu’nda görüşülecektir.

Eğitim işkolunda örgütlü sendikalar, bilim insanları, akademisyenler ve kamuoyu tarafından yeterince tartışılmadan, Milli Eğitim Bakanlığı da yok sayılarak hazırlanmış olan bu yıkım yasasını Eğitim-İş olarak kabul etmemiz mümkün değildir.

Bu sebeple, daha önce de kamuoyuna duyurmuş olduğumuz karar doğrultusunda; AKP iktidarının bilimsel, demokratik, laik ve kamusal eğitimi yok sayarak gericileştirmesine ve piyasalaştırmasına karşı; geleceğimize, iş güvencemize, ülkemize ve emeğimize sahip çıkmak için üretimden gelen gücümüzü kullanarak 27.03.2012 tarihinde iş bırakıyoruz.

Ayrıca aynı tarihte, TBMM Dikmen Kapsısı önünde saat 11:00’da, basın açıklaması yaparak Atatürkçü Düşünce Derneği, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şubesi, Engeliler Federasyonu, Ulusal Eğitim Derneği, Müzik Eğitimcileri Derneği, Türkiye Gençlik Birliği gibi pek çok demokratik kitle örgütü ile birlikte topladığımız binlerce imzayı, TBMM Meclis Başkanlığına sunacağız.


Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Tarih     : 27 Mart 2012  Salı
Saat     : 11:00
Yer       : TBMM Dikmen Kapısı
İletişim  : 0554 592 30 92  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.