Eğitim İş: En Büyük Mahkeme Önünde Demokratik Hakkımıza Ters Kelepçe

Eğitim İş: En Büyük Mahkeme Önünde Demokratik Hakkımıza Ters Kelepçe

Eğitim İş: En Büyük Mahkeme Önünde Demokratik Hakkımıza Ters Kelepçe

Eğitim İş tarafından yapılan açıklama: Bugün Türkiye için bir utanç günüdür. Eğitim-İş olarak; mesleğimize hakaret niteliğindeki Öğretmenlik Meslek Kanunu’na dair iptal başvurusunun görüşüldüğü Anayasa Mahkemesi önünde tuttuğumuz nöbet, ağır bir şiddetle bertaraf edilmeye çalışılmıştır. Genel Başkanımız Kadem Özbay ve MYK üyelerimiz Hüseyin Selçuk ile Orhan Yıldırım, darp edilerek, hakaretlere maruz kalarak, ters kelepçeyle gözaltına alınmıştır. Uyuşturucu baronlarının, ihale hırsızlarının sırtı sıvazlanarak gözaltına alındığı bu ülkede, Başöğretmen’in eğitim neferlerine bu muameleyi reva görenler bilsin ki kendi korkularını açığa vurmuşlardır.


Türkiye’de hukukun en son ve en büyük kapısı olan Anayasa Mahkemesi önünde, Anayasa’da güvence altındaki en demokratik haklardan birini, barışçıl şekilde kullanırken sendikamızın saldırıya uğraması en başta hukuk devleti ilkesinin katlidir.


Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz; Haklı mücadelemizden de, demokratik haklarımızdan da, dik duruşumuzdan da vazgeçmiyoruz! Direneceğiz ve kazanacağız!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13 Yorum