Eğitim Söz Sen , sınavları boykot kararı aldı

Eğitim Söz Sen , sınavları boykot kararı aldı

Eğitim Söz Sen ,sınavları boykot kararı aldı

 EĞİTİM SÖZ SEN AÇIKLAMASI

Sınavlarda görev almama eylemi; son günlerde sosyal medyada anlam bulan, öğretmenlerin net üzerindeki ortak platformlarından, forum sitelerinden ve sosyal paylaşım ağı facebook üzerinden gelişen bir tavır gösterme, tepki verme hareketidir. Biz eğitim çalışanlarının her zaman yanında olmaya söz verdik.

Bu yüzden ücretli öğretmenliği savunmuyoruz, bu yüzden sözleşmeli öğretmenliği savunmadık ve bunun için mücadele ettik. Ataması yapılmayan öğretmen arkadaşlarımızın yanında yer aldık. Öğretmeni itibarsızlaştırmaya yönelik olan hareketlerden biri olan ‘ALO 147’ (öğretmenini şikayet et) hattına karşı çıkıp ,kapatılması için resmi olarak MEB'e başvuru yapan tek sendikayız. Biz maddiyattan önce öğretmenin maneviyatı, onuru ve saygınlığını ön planda tutan bir sendikayız. Bu yüzden birlikteliği sadece söylemde değil, pratikte de gösterdiğimiz için 23 Mayıs İş Bırakma Eylemine destek verdik ve topyekun katıldık.

Şimdi en son Başbakan'ın 'öğretmenler 15 saat çalışıyor' açıklamasından sonrada tepkimizi kamuoyuna bildirdik ve bu yüzden haklı olarak öğretmenlerimiz;’ madem ki biz haftada 15 saat çalışıyoruz, yaptıklarımız görünmüyor öyleyse bize angarya olarak yaptırılan tüm işlerden de elimizi çekiyoruz’ tepkisi vermek adına SBS, KPSS sınavlarına öğretmenlerin görev almaması yönünde temsilciliklerimizin de paylaşımları olmuştur. Bu paylaşımlar haklı olarak kabul görmüştür ve biz bu eylem taktiğini benimsediğimiz için temsilciliklerimize görev almayın diyoruz, öğretmenlerimizi de bu konuda bilgilendirin diyoruz. Sendika olarak bu eylemsel taktiği destekliyoruz.Bu hafta içerisinde okullarımıza görev alma bildirimi için gelen listeye ‘Görev Almak İstemiyorum’ ibareleriyle yanıt verdik.

Sendikamız her zaman birlikten ve dayanışmadan yana tüm öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarının her konuda sözü olmaya devam edecektir. Öğretmenlik şahsiyetine karşı yapılan itibarsızlaştırma siyaseti gereken cevabı öğretmenlerden alacaktır.

Öğretmenim;’ARTIK SÖZ SEN’de..’

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum