Eğitim Söz Sen'den 2012 Yılında Yaptığı etkinlikler dosyası

Eğitim Söz Sen'den 2012 Yılında Yaptığı etkinlikler dosyası

Sendikamız 2012 Yılını değerlendirmesi sonucunda ön plana çıkardığı konular ve bu konuların çözümü noktasında yaptığı etkinlikleri sunuyoruz...

2012  Yılı eğitim çalışanları için kötü bir yıl olduğunu anımsayarak , 2013’ün eğitim çalışanlarının ve öğretmenlerin yılı olmasını istiyoruz. Öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına neden olan uygulamaların olmayacağı , 2013’de eksikliklerin giderilerek, başta ek ödemeden mahrum bırakılarak mağdur edilen öğretmenler, öğretim elemanları olmak üzere, kamu çalışanlarının beklentilerini karşılayacak şekilde çalışmaların sonuçlanması en büyük beklenti ve arzumuzdur


Bizler ek ödemeden daha çok taban aylığının yükseltilmesi taraftarıyız. Burada en büyük sorumluluk yetkili sendikalara düşmektedir.
 
 
 Dünyada güvenlikten- teröre; açlıktan -yoksulluğa; ekonomik istikrardan- çevreye  kadar pek çok sorun bulunmaktadır. Dünyada dönüşüm ve yapılanma süreci  devam etmektedir.. Çeşitli bölgelerin siyasi, ekonomik ve askeri güç açısından yeniden şekillendiğini görmekteyiz.

Bu noktada eğitim- öğretimin kalitesi ve önemi bir daha ön plana çıktığını görmekteyiz.Fakat özlük haklar iyileştirileceği yerde tamamen geriye gitmektedir.Maddi ve manevi olarak çalışanlar hakettiği  yerde değildir. Buna rağmen tüm eğitim çalışanları elinden geleni yapmaktadır.

Geleceğimizin inşasını oluşturacak olan genç nüfusumuzu yetiştirecek öğretmenlerimize ve öğretmenlerimizi yönetenlere büyük sorumluluklar düşmektedir.


Başta bakanlık olmak üzere 2012 de öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına yapılan haksız uygulamalardan ders çıkarılmalı ,2013 yılında aynı hatalar yapılmamalıdır.


Öğretmenlerimizin özlük hakları geliştirilip , arttırılmalıdır. Yapılan yanlışlıklar başka bir yanlış uygulama ile kapatılmamalıdır.


Tüm eğitim çalışanlarının hakları;ekonomik,hukuki, mali açıdan yeniden değerlendirilmeli ve geliştirilmelidir. En zor şartlarda dahi öğretmenlerimiz bir çok başarılara imza atabiliyorsa, şartları düzeltilmiş ve geliştirilmiş olan öğretmenlerimizin neler yapabileceğini Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER’in bir kez daha düşünmesini istiyoruz.


Eğitimde tasarrufu öğretmenlerin haklarından kısarak değil, Haklarını yükseltilerek olabileceğini bilmesini istiyoruz. Şu bir gerçektir ki ürünün ham maddesinden tasaaruf eden iş yeri sahibi sürekli zarar edeceği aşikardır.
Eğer kaliteli nesiller istiyorsak öğretmenimizi her türlü yönden geliştirecek çağın gerisinde bırakmayacak her türlü desteğin verilmesini 2013 yılında temenni ederek,tüm meslektaşlarımıza,eğitim çalışanlarımıza yeni yılda huzur, sağlık ve mutluluk getirmesi dileği ile yeni yıllarını kutlarız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum