banner476

“EN GEVŞEK ÖĞRETMEN NESLİ” İFADESİ ASIL GEVŞEKLİK DEĞİLSE, NEDİR?

İSMAİL KONCUK: “EN GEVŞEK ÖĞRETMEN NESLİ” İFADESİ ASIL GEVŞEKLİK DEĞİLSE, NEDİR?

Sendikalar 30.09.2017, 14:27
“EN GEVŞEK ÖĞRETMEN NESLİ” İFADESİ ASIL GEVŞEKLİK DEĞİLSE, NEDİR?

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Cumhuriyet tarihinin en gevşek öğretmen nesli” ifadesini kullanarak, öğretmenlere hakaret eden sözde köşe yazarına tepki gösterdi.

Gazeteciliği yalakalıktan öteye gitmemiş sözde yazarların öğretmen hakkında ahkâm kestiğini söyleyen Koncuk, “Sana yazıklar olsun, öğretmeni aşağılamak seni adam yapmaz. Olsa olsa seni gazeteciliğin yüz karası yapar. Senin gibi kafalara yuh olsun!” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Memuru, öğretmeni, doktoru suçlamak moda oldu. Gazeteciliği yalakalıktan öteye gitmemiş sözde yazarlar öğretmen hakkında ahkâm kesiyor.

Bu türlerden çok var, cevap vermek mi, vermemek mi evladır, diye düşündüm ama öğretmenler ısrarla cevap vermemi istediler diye cevaplıyorum.

Her meslek grubu içinde işini yapmayan insanlar bulunur, ancak "Cumhuriyet tarihinin en gevşek öğretmen nesli." tespiti, marazlı bir anlayış.

Bu sözde yazara şunu söyleyeyim. "Sen gerçek bir gazeteci olsaydın, orta vadeli planda öğretmenden önce vatandaşa atılan kazıkları görürdün."

Öğretmen akademisi elbette kurulsun, itirazımız yok ancak bunu söylemek için 1 milyon öğretmene hakaret etmek IQ seviyeni de gösteriyor.

Bir gazeteci öğretmen yetiştirme sistemini yerden yere vurabilir ancak "en gevşek öğretmen nesli" ifadesi asıl gevşeklik değilse, nedir?

Sana yazıklar olsun, öğretmeni aşağılamak seni adam yapmaz. Olsa olsa seni gazeteciliğin yüz karası yapar. Senin gibi kafalara yuh olsun!”

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (5)
Gazeteci bey 3 yıl önce
Sen öğretmenlere kurban ol burda sana bir şey çıkmaz git de gazeteciligine yarayacak başka malzeme bul
Hangi hasan 3 yıl önce
İsiniz gücünüz öğretmenle uğraşmak
İbrahim İbrahim 3 yıl önce
Kahvedeki adam var okulun karşısında, Allah şahit kahvedeki adam ile okuldaki adamın hiç tip olarak zeka olarak farkı yok. Kayıt döneminde aç köpek gibiydi öğretmen sürüsü ne koparırım derdinde... Kirli sakal tişört Atatürk görse kahreder gençliği emanet ettiğine
Haksız mı 3 yıl önce
tüm öğretmenlere söylemiyor bunu, yeni nesle söylüyor.bir yazar da eleştiri hakkını kullanamayacaksa düşünce özgürlüğünü savunduğunu söylemesin kimse.
haksizmi ya cevap 3 yıl önce
Neresi haklı, yeni nesli eski neslimi var . Adam.bildiğin hakaret ediyor. Sende çanak tut. Böyle kendini bilmez öğretmen düşmanı. Vatan hainlerine. Ağzına sağlık Başkanım . Aslında daha sert bir tepki vermek gerekirdi ama. Biz öğretmenler onun seviyesine inmeywlim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@