Engelli Bireylerin Okuma Yazma Eğitimi Kursları...

Engelli Bireylerin Okuma Yazma Eğitimi Kursları...

Engelli Bireylerin Okuma Yazma Eğitimi Kursları

MEB İlköğretim Çağı Dışında Kalan Görme, İşitme ve Ortopedik Engelli Bireylerin Okuma Yazma Eğitimi Kursları konulu yazı yayımladı.


MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü İlköğretim Çağı Dışında Kalan Görme, İşitme ve Ortopedik Engelli Bireylerin Okuma Yazma Eğitimi Kursları konulu yazı yayımladı.


22/05/2012 tarih ve B.08.0.ÖER.0.03.00.00-020/2017 sayılı Makam Onayı gereğince, ilköğretim çağını geçmiş, okuma-yazma bilmeyen veya çok az bilen görme, ortopedik ve işitme engelli bireylerin Açık İlköğretim Okuluna devam edebilmeleri, öğrenimleri esnasında görme özürlü duruma gelen bireylerin Braille okuma-yazma öğrenebilmeleri, bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirebilmeleri, öğrenme ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla yetişkinler için okuma yazma kursları düzenlenecektir.


Bu kapsamda görme engelli bireyler için Ankara Mitat Enç Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nda ve Kahramanmaraş Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nda, işitme engelliler için Denizli Yeşilköy İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ve Malatya Akşemseddin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu'nda; ortopedik engelliler için ise Ankara Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler İlköğretim Okulu'nda yeterli sayıda başvuru olduğu takdirde 25/06/2012-31/08/2012 tarihleri arasında okuma-yazma kursları düzenleneceği belirtilmektedir.


Cihat Karakuş
 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.