FORMATÖRLÜK GÖREVLENDİRMELERİ BİR AN ÖNCE YAPILMALIDIR!

FORMATÖRLÜK GÖREVLENDİRMELERİ BİR AN ÖNCE YAPILMALIDIR!

FORMATÖRLÜK GÖREVLENDİRMELERİ BİR AN ÖNCE YAPILMALIDIR!

 

Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni, il ve ilçelerde ise Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmeni olarak görevlendirilmektedir.

 

 

 

Ancak, halen bir çok ilimizde, bu formatörlük görevlendirmelerinin yapılmadığı konusunda, sendikamıza ulaşan şikayetler ışığında Bilişim Teknolojileri öğretmenlerin formatörlük görevlendirilmelerinin yapılarak, mağduriyetlerinin önlenmesi hususunda Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığı’na yazılı başvuruda bulundu.

 

MEB'e Gönderilen Yazı...

 

Sayı :GMT.430.00/1642     19/09/2012

Konu :Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin

 Formatörlük Görevlendirmeleri

 

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA

 

 

Bilişim Teknolojileri dersi, 2006 yılından önce müfredata zorunlu olarak girmiş ve ders saati 2 saat olarak belirlenmiştir. 2006 yılında dersin zorunluluğu kaldırılmış, seçmeli hale getirilmiş ve ilköğretim II.kademede ders saati 1 saat olarak belirlenmiştir. 2010 yılında 4. ve 5. Sınıflarda, ders, tamamen kaldırılmıştır. I. kademedeki derslerin kaldırılması ile birlikte Bilişim Teknolojileri dersi ve öğretmenlerinin sorunları artmıştır. Bakanlığınıza, bu sorunlar, muhtelif zamanlarda, defalarca iletilmiş ancak herhangi bir gelişme olmamıştır. 

Birinci kademe derslerinin kaldırılması ile birlikte bu öğretmenlerin, nerdeyse, tamamı okullarda norm kadro fazlası durumundadır. 4+4+4 sistemi ile birlikte sorunlar daha da artmıştır. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Bakanlığınız tarafından okullarda Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni, il ve ilçelerde ise Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmeni olarak görevlendirilmektedir. Ancak, halen bir çok ilimizde, bu formatörlük görevlendirmelerinin yapılmadığı konusunda, sendikamıza, şikayetler gelmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmenlerin formatörlük görevlendirilmelerinin yapılarak, mağduriyetlerinin önlenmesi hususunda;

Gereğini arz ederiz.

 

 

 

M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN Musa AKKAŞ

Genel Mevzuat ve Toplu Genel Sekreter 

Görüşme Sekreteri 

 

 


  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.